Odčitavanje šipke olje (nivo olja ) ST150

Odčitavanje šipke olje (nivo olja ) ST150

OdgovorNapisal/-a svizc » 23 April 2018 8:18

Zdravo,

vsem znano da Fieste ST150 kar fino pijejo olje, da je treba kar konkretno redno kontrolirat olje ce ne motor hitro rible. Redni servis narejen 4500km nazaj, je res da se avto vozi izklucno na kratke razdalje (80% vozenj manj kot 3km dalec), sel kontrolirat ze prejsni teden olje in problemi. Avto imam pri hisi ze 4 leta in sem ocitno v zadnjem letu postal zabit ker ne znam vec odcitat olja. Skratka pred kontrolo avto zmeraj postavim na ravnino in pocakam da se motor in olje popolnoma shladi.

Ze prejsni teden opazil (upam da sem prav) da mi je popil v 4500km od zadnjega servisa olje iz MAX do MIN (ce je dejansko to sploh mogoce). Avto deluje super, kadi zadaj nic ne, olje nikjer ven ne tece spodaj pod avtom (preveril). Ponavadi pravijo in je tudi bilo da je razlika med MIN in MAX pri temu avtu pri popitem olju tam nekje pol litra oz. mi je v preteklosti na celem servisnem intervalu popil tam nekje 7dcl olja. Skratka sem se odlocil da grem kupit liter olja, sem si rekel da ne bom pretiraval najprej vlijem notri 4dcl in, potem se 2dcl in pri vsaki naslednji kontroli je olja manj, na case gre pri mrzlem motorju kar pod minimum indikator, enkrat nad minimumam, enkrat direktno na minimumu.

Skratka ocitno ne znam vec odcitat olja, sem postal zabit ali pa se nekaj dogaja z avtom?? Sepravi prvic ko potegnem sipko ven iz motorja kot sem omenil vsakic pokaze razlicno, ampak zmeraj izredno malo olja kljub temu da sem ga zlil v enem tednu noter ze cca. cel liter. Ko pa dam sipko v istem trenutku nazaj v motor pocakam par sekund preverim se enkrat pa dobim tak rezultat: pripeta slika

Koliko je dejansko sedaj olja v motorju glede da je cela sipka "vlazna"? Je mozno da je pravi nivo olja tist temni del spodaj pri minimumu kljub temu da sem avtu dolil ze liter novega olja?
Priponke
IMG_1821.JPG
INDIKATOR OLJA
IMG_1821.JPG (1.59 MiB) Videno 244 krat
Uporabniški avatar
svizc

Kraj: Gorenjska

Re: Odčitavanje šipke olje (nivo olja ) ST150

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 23 April 2018 9:40

Jest bi tole rekel da je olja konkretno nad max :D na spodnji del se ti bo vedno zlila kaplica. Vedno ko preveriš očistiš šipko do suhega? Tako nimaš kaj falit.
1. Potegneš ven šipko in jo obrišeš do suhega
2. Vtakneš za sekundo
3. Potegneš ven in odčitaš do kje je mastna

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a svizc » 23 April 2018 12:19

Uff kaj pa zdaj ce je prevec olja notri? Dobro nekaj ga je sigurno popilo zdele v tejle hudi zimi ko smo jo imeli pri taki kratki razdalji sepravi je prevec olja notri sedaj? Je naceloma lahko kaj narobe sedaj razen to da mi ga zacne cez cep ven metat (udarjat)? Kako bi lahko tisto prevecno kolicino ven izcrpal?
Uporabniški avatar
svizc

Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a bishop » 23 April 2018 22:43

Odčitat moraš pa ko je avto topel. Ugasneš avto, počakaš cca 15 minut in potem kontroliraš.
I didn't do it. Lawyer fucked me!
Uporabniški avatar
bishop

Kraj: Vodice

Vrni se na Fiesta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost