Focus 09 1.8tdci

Focus 09 1.8tdci

OdgovorNapisal/-a sebastig » 20 Januar 2018 23:25

Pozdravljeni,

Eno leto je odkar sem ga kupil in ga normalno vozim, Focus 2009 letnik z 1.8 tdci motorjem brez težav, danes pa me je kr zelo zaskrbel z informacijo o okvari....
Prilagam sliko kaj javi računalnik. Ko se ustavim in resetiram napako mi po hitrejšem speljevanju oz. pospeševanju spet javi to napako in enostavno avto ugasne dol, tako se spet moram ustavit ob strani ceste in resetirat napako. Danes se mi je to zgodilo na poti iz Avstrije in je bilo grozno, na koncu sem zavil na regionalno cesto kjer je omejitev nonstop 70-50 in nimaš možnosti preveč hitro pospeševat, zato je celo pot do doma bil mir....
Kaj bi lahko bil vir težave in kako to odpravit?
Slika

LPS
sebastig

Kraj: Maribor

Re: Focus 09 1.8tdci

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 21 Januar 2018 18:36

Avto ugasne ali ti dela v prostem teku in samo ne reagira na na stopalko plina?
Vlaga

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a imarkic » 21 Januar 2018 21:14

Ali si poizkusil preveriti napake s FORScan-om?

https://www.obd-codes.com/u0140

Zna bit samo kak slab kontakt,spoj...
imarkic

Kraj: Skofja Loka

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 21 Januar 2018 23:39

Problemi so bili s števci pri teh modelih, če se ne motim.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

OdgovorNapisal/-a sebastig » 22 Januar 2018 8:57

Avto čisto ugasne, ampak mi ga na trenutke uspe zaštartat kar med vožnjo, spet drugič javi samo napako avto pa je v teku, ker se je to zgodilo pri hitrostih višjih od 100kmh sem imel dovolj hitrosti da sem ga štartnil kar med vožnjo, je pa spet drugič popolnoma ugasnil in sem moral napako resetirat da je potem nato spet zaštartal. Pri nenadnem pospeševanju in ko pride hitrost nad 100 kmh, takrat zezne, pri normalni vožnji dela normalno.

Obe napaki sem malo raziskoval po netu, nekateri pravijo naj pregledam varovalke, spet eni, da je nekje kakšna žica malo pretrgana in ne daje dovolj toka, najbolj me skrbi ravno števec, da je nekaj od zadaj odlotano oz. kak slab spoj na plošči.....Varovalke sem preveril in so vse ok, žice kolikor sem jih uspel videt in pregledat so tud vse ok...

Mi lahko kdo pomaga najt dober vodič kako odstranit števec da pridem do plošče in jo pregledam vizualno če je kje kaj zašmolcano ali pa odlotano?

LPS
sebastig

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 22 Januar 2018 11:57

Sumljivo mi je, da se ti to dogaja pri močnejših pospeševanjih in višjih hitrostih. Meni se je sicer tudi ponavadi zgodilo po cca pol ure na AC, kdaj pa tudi med mestno vožnjo. Sam števec je čisto enostavno odstranit iz avta (par vijakov na sprednji strani, volan nazaj in dol in lahkovzameš števec ven), kako pa se ga razdira naprej pa ne vem.
Vlaga

OdgovorNapisal/-a sebastig » 24 April 2018 21:39

Zdaj sem števec imel že vsaj 5x narazen in lotal čip po čip kaj mislim da bi lahko bilo, ampak še vedno javlja izgubo komunikacije. A je potrebno vse čipe pogret malo oz. jim dodat nov lot ali tukaj kaj bolj smrdi na okvaro česa?
Malce sem bral naokoli, pa pravijo da se pcb širi in krči pa pokajo loti, kar bi se moralo jasno videt. Zadeve sem preveil in so vsi loti ok. Potem pravijo da se PCB rahlo zvija in da se loti izsušijo?? Pomagalo naj bi že samo dotik malce bolj vroče špice lota da lot malce "prevetriš", v kar dvomim, verjetno je potrebno dodat tud malce novega lota zraven, kar je extremno težko na takem PCB-ju. Potem pravijo da naveden fen sčisti in popravi napake v lotu.... skratka en kup stvari ljudje navajajo, vse sem nažalsot sprobal pa še vedno javlja U140 in U155 torej izgubo komunikacije z računalnikom....Kaj menite tukaj?
Je boljše poiskat kakšnega stolčenega na odpadu in mu vzet ven cel števec ali se splača ure in ure sedet zraven in vsak smd posebej dotaknit z špico lota? Je kdo v MB ali okolici ki se s takimi zadevami malce bolj ukvarja in bi lahko zadevo uredil za kakšno gajbo mrzlega pira?

Kakšne mnenja?

LPS
sebastig

OdgovorNapisal/-a sebastig » 28 Oktober 2018 21:12

Zdravo,
no tele napake nismo nikoli ugotovili kaj bi lahko bilo, tudi na servisu matičnih plošč mi niso uspeli pomagati, čeprav so celoten števec dvakrat lotali in preverjali spoje....
Iščem sicer nov števec ki bo delal, medtem mi tale dela vendar je sredinski zaslon v temi.....ne vidim ničesar, potovalnega računalnika, temeprature....zdaj imam pa težavo
kako nastaviti uro....

Lahko uro v avtu s pomočjo kakšne aplikacije nastavim preko OBD protokola? Ostaja vsaj kakšen testni program za računalnike ki bi lahko s pomočjo OBD-ja nastavil vsaj uro na nov zimski čas?

LPS
sebastig

Vrni se na Focus

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov