Tresenje

Tresenje

OdgovorNapisal/-a alessy » 14 April 2017 11:24

Ford mondeo Mk4, 2.0 Tdci , prevoženih 225.000 km, avto je redno servisiran, menjani filtri itd.

Zadnje čase opažam vedno bolj pogosto ta pojav, da pri vzdrževanju hitrosti avto rahlo potresljava, najbolj bi opisal ta občutek tako, kot bi bil avto živčen ali nabit z adrenalinom in bi si želel pospešiti oz. ne vem kako bi drugače opisal. Pri pospeševanju tega ni opaziti.
Že kar nekaj časa nazaj sem opazil ta pojav, ki je ponavadi izginil, ko si avto malce bolj pritisnil in pospešil, zadnje čase mu nekako že to ne pomaga in je vedno bolj pogosto. Je pa popolnoma vseeno ali imam avto v nizkih ali visokih obratih, pa spet ne vedno.

Nekako najbolj sumim na kvaliteto nafte, in sem opažal da mi je to več delal ko sem tankal na OMV-ju, ampak zadnje čase mi tudi na Petrolu, lahko bi bila mogoče tudi turbina, ampak bi verjetno to konstantno delalo če bi bila mehanična težava.

Je imel kdo že podoben problem? Lahko pričakujem da bo kaj crknilo ali da je kriva nafta?
alessy

Kraj: Slovenija

Re: Tresenje

OdgovorNapisal/-a Mondeovsky » 14 April 2017 12:26

Če bi bila turbina, bi se ti po mojem to nonstop dogajalo. Glede na kilometražo, mogoče je EGR ventil zapacan. Tudi če motor ne bi nič cukal, bi ga glede na to kilometražo dal preventivno spucat. Zraven bi še dal očistit MAF senzor oz. senzor pretoka zraka. Lahko bi pa tudi bil znak, da je partikel filter pri koncu, da je zabasan in računalnik vsake toliko aktivira regeneracijo. To pa preveriš tako, da ko ti začne cukat, nastavi potovalni računalnik na trenutno porabo goriva in stopi z gasa. Jaz imam to vedno nastavljeno, ker Fordi nimajo opozorilne lučke, da se je aktivirala regeneracija. Brez regeneracije bo trenutna poraba 0.0l/100km. Če pa bo kazalo trenutno porabo nekje med 0.2 in 0.4l/100km, potem veš, da je regeneracija v teku. Če se to zelo pogosto pojavlja, pomeni, da bo treba filter ali dat očistit ali ga zamenjat za novega.
Lahko pa probaš z aditivom. Nabavi si Antigrippante in ga zlij v tank. Stvar bojda dela čuda. Je že kar nekaj napisanega na to temo na tem forumu.
Uporabniški avatar
Mondeovsky

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 14 April 2017 18:49

Tudi jaz občasno opažam podobno tresenje, ki je zaenkrat opazno samo ob vožnji na tempomat, pri vožnjo brez tempomata, pa ga zelo zelo težko opaziš. Najmočneje se občuti, če imaš tempomat na stavljen na primer na 100km/h, zaviraš in nato resetiraš tempomat, da pospeši nazaj na 100. Ob dosegu željene hitrosti se precej čuti to tresenje, ki se nato umiri. Če imaš tempomat poizkusi, ali je pri tebi enako.
Moj je sicer Focus, ampak isto 2.0 TDCi in 210kkm. Je pa prejšnji lastnik cca 30kkm nazaj že menjal EGR ventil (mislim, da sicer z neoriginalom, če to kaj vpliva...) in me zanima ali je možno, da je EGR že zapacan tako hitro?
Mene zaenkrat še ne moti toliko in niti nimam časa se s tem ukvarjat trenutno, tako da bom še počakal nekaj mesecev, potem pa malo sam raziskal in razkopal, da vidim ali najdem vzrok. Če boš ti že prej uredil, se pa priporočam, da napišeš v čem je bil problem.
Vlaga

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a imarkic » 14 April 2017 20:56

Kot je napisal Mondeovsky, probaj najprej z Antigripante 25. Če je kaj na injektorjih/dovodu goriva ti bo lahko pomagalo. Stvar res dela čudeže. Meni je na Focusu pri podobnih kilometrih tudi pri cca 100/110km/h pod obremenitvijo malce treslo (kot bi imel necentrirana kolesa) in ko sem prečistil z antigirpantom je to izginilo in tudi v prostem teku avto mnogo bolj mirno teče.
Turbino bi verjetno slišal, tako da dvomim.
Če ti motor bolj močno potrese tudi ko ugasneš avto pa je morda tudi kak nosilec motorja. Dvomasni vstrajnik pa se menda na sklopki čuti.
imarkic

Kraj: Skofja Loka

Vrni se na Mondeo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov