Čuden zvok

Čuden zvok

OdgovorNapisal/-a TimoteyLojeski » 14 September 2017 19:32

Lep pozdrav vsem
Kot sem že v naslovu napisal moj avto spušča čuden zvok. Ko se peljem po avtocesti se ta zvok pojavi med hitrostjo od 80 do 110 km/h, pol pa zgine. Zvok je tak kot neko mešanico med preluknjen anspluh in preveč obratov v motorju. Najprej sem mislil da je zaradi pokrova pod sprednjem odbijačem ki mi je padel na avto cesti nekaj dni preden se je ta zvok pojavil. Kjer sem mislil da zdaj ko ni pokrova preveč zraka gre pod haubo in zard tega nastaja tak zvok sem kupil novi pokrov in ga zmontiral sam zvok še zmeri obstaja. Pol sem mislil da je kak ležaj. Sem dvignil avto in preveril vsa kolesa sam pri nobeni nisem opazil da ima lufta. Sem pa opazil da zadnjo levo kolo se težko vrti. Sem peljal avto pri serviserju in sva ugotovila da zalja za ročno je za nič in da ročna se ne vrača. To smo zamenjali. V avto še zmeri se sliši ta zvok. Nekoč celo na tleh se čutijo vibracije kadar je ta zvok. Sem preveril tudi če je anspluh ko se je pojavil ta zvok sem dal avto v ler in gas do konca sam ni blo neke razlike da bi zvok bil glasnejši ali tišji. Nekaj sem pa opazil če volana daš čist mal v desno zvok se stiša. Kaj bi lahko blo? Jaz nimam več idejah. Za vsak vaš odgovor bom zelo hvaležen.
Avto pa je Ford Mondeo MK3 2005 letnik
Lep pozdrav
TimoteyLojeski

Kraj: Maribor

Vrni se na Mondeo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov