Temperatura motorja, gretje kabine

Temperatura motorja, gretje kabine

OdgovorNapisal/-a Gogy » 27 November 2017 17:59

Zanima kaj je narobe imam namreč Ford C-max letnik 2014, pri motorju mi niha temperatura gor in dol, sicer ne gre nikoli na previsoko temperaturo, ampak posledično ne ogreva kabine, ko se dvigne, ko pade skoraj na nulo potem spet začne ogrevat kabino in se počasi dvigne na normalno in spet malo čez pa spet preneha gretje dokler se ne spusti. Je mogoče komu znano kaj bi bilo to narobe, to se sedaj dogaja ko je bolj mraz, prej ni bilo tega. Upam da sem nekako razumljivo napisal kaj je narobe. Hvala za odgovore.
Gogy

Kraj: Jesenice

Re: Temperatura motorja, gretje kabine

OdgovorNapisal/-a imarkic » 27 November 2017 18:23

Če temperatura res nerealno hitro skači gor/dol (npr iz 70 na 90°C v 1-2s ali kaj podobnega) je lahko težava v senzorju temperature motorja -ko se jeseni vreme hitreje menja kaki senzorji hitreje nagajajo.

Če pa je to nihanje bolj zmerno, realno pa je lahko težava v termostatu hladilne tekočine.

Oboje je "zmeren" strošek.

Če je še kaka možnost bodo ostali povedali.

Je pa potrebno vedeti, da je prikazovalnik temperature malce boljši indikator temperature kot navadna lučka. Če senzor kaže 90°C ne pomeni da je temperatura motorja dejansko 90°C ampak je npr. lahko med 80 in 110°C. Prikaz temperature je močno filtriran s strani računalnika da "po nepotrebnem ne vznemirja voznika". Dejansko temperaturo motorja lahko prebereš z OBDjem.

Upam da kaj pomaga.
imarkic

Kraj: Skofja Loka

OdgovorNapisal/-a Gogy » 28 November 2017 18:01

Hvala, mal že pomaga, saj vem približno kaj ga muči, ja dejansko skače od nule gor i dol,pa se umiri na polovici za nekaj časa in ne greje, ko pa pade se pa spet kazalec dviguje in s tem spet greje, se pravi to je na cca 30 k vožnje dalj se nisem šel od kar sem pogruntal kaj dela.
Gogy

OdgovorNapisal/-a imarkic » 28 November 2017 20:59

Če hitro skače je skor sigurno senzor temperature motorja.(nahaja se pri motorju, ne na hladilniku). Sem imel sam podoben problem. Ko sem pozimi zjutraj vstopil v avto mi je kazalo, da je temperatura hladilne tekocine 70°C in sem imel kar nekaj tezav da sem avto zagnal (ni bilo predgretja, napčna mešanica,...diezel), na to je kazalec temperature občasno skakal iz dejanske temperature na 90°C in nazaj na min itd.

Senzor temperature motorja je nekaj 10€ na uradnem servisu in cca 5min dela.
imarkic

OdgovorNapisal/-a Gogy » 30 November 2017 19:30

imarkic napisal/-a:Če hitro skače je skor sigurno senzor temperature motorja.(nahaja se pri motorju, ne na hladilniku). Sem imel sam podoben problem. Ko sem pozimi zjutraj vstopil v avto mi je kazalo, da je temperatura hladilne tekocine 70°C in sem imel kar nekaj tezav da sem avto zagnal (ni bilo predgretja, napčna mešanica,...diezel), na to je kazalec temperature občasno skakal iz dejanske temperature na 90°C in nazaj na min itd.

Senzor temperature motorja je nekaj 10€ na uradnem servisu in cca 5min dela.

Meni avto normalno vžge in normalno se zgreje in tudi gretje dela, po nekaj kmjih vožnje se pa kazalec dvigne cez polovico in ne greje, čez nekaj časa pade dol na nulo pa se spet normalno dviguje in greje to naredi v cca 70 kmjih enkrat......
Gogy

OdgovorNapisal/-a Gogy » 16 December 2017 15:18

Bil sem na servisu in so mi rekli da je potrebno menjati tesnilo glave in dati glavo na merjenje ce je uredu če e se mora pobrusit, vse skupaj bi blo 800 eur, ne vem nisem dal popravit, ker mi je strošek prevelik, mi je pa sumljivo da bi blo to napaka, namreč avto je star tri leta in prevoženih 112.000 km, ali kdo ve kaj bi dejansko to bilo, zadnjič sem hotel dolilti nekaj antifriza, tekočine je bilo na minimum, ko odprem posodo se voda dvigne nazaj.
Hvala za pomoč in odgovore.
Gogy

OdgovorNapisal/-a imarkic » 16 December 2017 15:39

3leta - 112.000km - menjava tesnila glave za 800eur.
Dobra. :)
Domnevam da pa garancije nimaš več?

Za kater motor dejansko gre? Je hladilna tekočina cista ali kaj motna, spenjena? Je pokrovček od olja "čist" ali ima kaj "pence"?
Ali lahko posnameš nihanje temperature?
imarkic

OdgovorNapisal/-a Gogy » 16 December 2017 15:54

Ne garancije ni več uvoz iz italije, motor 1.6 diesel, tekočina je uredu ni spenjena niti motna, na pokorovčku ni penice. Ja lahko posnamem, je pa dejansko tko k startam se po nekaj kmjih kazalec dvigne na 90 stopinj in ne greje ventilator dela, ko pade nazaj dol je potem vse uredu sem naredu zadnjič 200kmjev pa je blo uredu samo prvi kilometri je nagajalo, potem je grel normalno in tudi temepratura motorja je bila normalna, u ponedeljek ga pelem še na summit servis da vidim kaj bodo tam rekli.
Gogy

OdgovorNapisal/-a imarkic » 18 December 2017 19:03

Tudi sam mam 1.6 dizel, iz IT, 2008 in 250k km...
Če ni znakov, da bi bilo tesnilo na glavi problem, najverjetneje ni. Če mehaniku pri danih simptomih prvo pride na pamet servis za 800eur potem je morda za menjat mehanika?
Ali OBD reader imaš? Za Android imaš aplikacijo FORScan za par evrov in lahko z njo spremljaš zelo veliko parametrov motorja, mnogo več kot npr z Torque Pro. Predlagam da na vožjah parkrat posnemeš ključne parametre (temperature motorja,...) in podatke analiziraš.
imarkic

OdgovorNapisal/-a Gogy » 19 December 2017 12:38

imarkic napisal/-a:Tudi sam mam 1.6 dizel, iz IT, 2008 in 250k km...
Če ni znakov, da bi bilo tesnilo na glavi problem, najverjetneje ni. Če mehaniku pri danih simptomih prvo pride na pamet servis za 800eur potem je morda za menjat mehanika?
Ali OBD reader imaš? Za Android imaš aplikacijo FORScan za par evrov in lahko z njo spremljaš zelo veliko parametrov motorja, mnogo več kot npr z Torque Pro. Predlagam da na vožjah parkrat posnemeš ključne parametre (temperature motorja,...) in podatke analiziraš.

Sej ne vem kaj je res kaj ne kam naj se še obrnem,kakšni naj bi bili znaki za to? Avto mi je res top drugače, človk kup avto za 12000 eur in želi da bo avto delov pa ne glede če je rabljen, če bi hotel kupiti krš bi to tudi storil, mam pa to srečo da je konec garancije bila samo pol leta, včeraj sem imel avto še na Ford Summit servisu, pa so rekl da je tesnilo glave da ni kompresije v ekspanzijski posodi in da nardijo za 1400 eur, menjali bi teflone, vodno pumpo, brusili glavo pa ne vem še kaj, ne ve vem več kaj naredit, ali ima kdo kakšnega mehanika da to naredi glede nato da je tesnilo glave cca 80 eur, pa brušenje glave ki je okoli 50 eur + seveda delo milsim da bi z 400 eur prišel skoz. Ne vem prejšni avto je bila škoda fabia karavan, naredil sem 300.000kmjev, z rednimi servisi to je to, pa je bila 2005 letnik, hotel sem večji družinski avto, zdej sem pa razočaran, no upam da kdo da še kakšen nasvet ali pa mehanika da to naredi in da avto obdržim.

Hvala vnaprej :cry:
Gogy

Vrni se na C-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost