Motor ugasne med vožnjo

Motor ugasne med vožnjo

OdgovorNapisal/-a anzlhrib » 21 November 2018 20:48

Pozdravljeni.
Sem lastnik vozila Ford Cmax 1.6 TDCi 80 KW letnik 2008. Avto normalno užge in normalno deluje pri prostem teku. Ko se peljem in pospešujem (pohodim gas) vozilo izgubi moč in kasneje motor ugasne. Med vožnjo izklopim kontakt in ga med vožnjo ponovno zaženem in se spet normalno peljem naprej nato po nekaj 100 metrih ponovno izgubi moč in med vožnjo motor ugasne. Očistil sem EGR in MAF ventil. Še pred to napako pa je bila raztrgana gumica za dovod do turbine vendar sem le to zamenjal sedaj pa se pojavlja zgoraj omenjena napaka. Preko testerja mi je pokazalo napako P0087 Fuel pressure control valve in P1180 Fuel Delivery System - Low. Morda veste kje se ta ventil nahaja in če ga je potrebno zamenjati? Če poznate kakšno drugo rešitev se vam najlepše zahvaljujem.

Hvala za odgovor.
Lp Anže
anzlhrib

Kraj: Novo mesto

Re: Motor ugasne med vožnjo

OdgovorNapisal/-a imarkic » 22 November 2018 20:29

Zivjo.

Mozno da ti je odpovedal(ti nagaja) ventil za nadzor tlaka goriva na visokotlačni crpalki za gorivo. Se ga da zamenjati tudi ločeno (ne samo skupaj s crpalko). Cena cca 100-200eur. Poglej moje prispevke. Isti motor, podoben problem. Sem zamenjal in je bilo potem vse ok.
Srečno.
imarkic

Kraj: Skofja Loka

Re: Motor ugasne med vožnjo

OdgovorNapisal/-a imarkic » 25 November 2018 17:59

imarkic

Kraj: Skofja Loka

Vrni se na C-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov