zadnje LED luči

zadnje LED luči

OdgovorNapisal/-a hauba » 27 Januar 2018 11:22

2013 letnik
je kdo že sam predelal zadnje LED luči, da tako kot prednje gorijo vedno, ne šele na stikalo ali ko je zadosti temno?
Namreč v meglenem ali oblačnem vremenu so zadnje luči ugasnjene in je avto slabše viden.
Kakšen je bil strošek predelave?
hauba

Kraj: Šimpanzendorf

Re: zadnje LED luči

OdgovorNapisal/-a gricko » 27 Januar 2018 13:03

v oblačnem in meglenem se prižge normalne luči, da si bolje viden in ne samo ledic......pa saj ljudje vedo, das imaš na avtu ledice, ni potrebe, da to še v slabši vidljivosti prikazuješ!!

PS: zakaj se bojite prižgati normalne zasenčene luči, večja poraba? izraba žarnic / parabol / leč???
oprosti, ampak tega res ne razumem, luči so zato, da se uporabljajo!

PPS: odvisno, kdo ti predeluje, načeloma ni problem, je pa na uradnem sigurno drago, či bi to sploh hoteli delati...
gricko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a hauba » 27 Januar 2018 13:43

gricko, žal si s tvojim odgovorom ne morem pomagati, zato me še vedno zanima isto.
Ima kdo predelane zadnje led, da se mu vklopijo ob kontaktu?
hauba

Kraj: Šimpanzendorf

OdgovorNapisal/-a gricko » 27 Januar 2018 18:47

tudi jaz tebe še vedno ne razumem, zakaj bi to delal. sploh glede na tvojo prvo razlago ( megla, slaba vidljivost). v tem primeru se uporablja zasenčene luči!!
Upam, da take, ki se vozijo po megli oz ob mraku in podobnih razmerah samo z DNEVNIMI led lučmi policaji poštrafajo konkretno. Pa nisem naklonjen modrim, mi gredo na živce, ampak tako obnašanje na cesti ( ko se spravlja v nevarnost sebe in ostale udeležence zaradi?? lepšega??) mi ne gre v glavo.

drugače sem ti pa tudi v prvem odgovoru že napisal, da načeloma ni težko, je pa odvisno kdo ti dela od cene..... original bo drago, če ti bodo sploh hoteli delati, pri električarjih pa tudi ne bo poceni, ker bodo hoteli zaslužiti.
izvedba sama pa niti ni težka ( da so zadnje luči prižgane ob prižganih dnevnih led lučeh), da bi jih spremenil v LED izvedbo ( če še niso) , pa je bolj zahtevno
gricko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a imarkic » 28 Januar 2018 12:27

Če prav razumem bi rad imel npr. tako kot ima Megane, se pravi da ko imaš prižgane dnevne luči so prižgane tudi zadnje luči?

Možno da se da kaj s Forscanom naredit...

tukaj je lista npr za Ford Fusion (Mondeo)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true

https://www.youtube.com/results?search_ ... +always+on

Morda se da tudi kaj za Smaxa najti...
imarkic

Kraj: Skofja Loka

Vrni se na S-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov