Smodejno vklapljanje levega smernika

Smodejno vklapljanje levega smernika

OdgovorNapisal/-a grunfy » 11 Julij 2017 11:13

Na S-max-u 2.0, TDCi, letnik 2007 se mi je začela pojavljati težava, da se med vožnjo občasno samodejno vklopi levi smernik. Delovanje prekinem tako da z ročico vklopim in takoj nato izklopim levi ali desni smernik. Zadeva se pojavlja v različnih časovnih razmikih. Da pa to ne bi bilo vse, se je dodatno začelo dogajati še to, da se takrat ko je avto parkiran, samodejno prižige in čez čas tudi ugasne leva parkirna luč in zadnje leve luči. Na servisu so mi rekli, da poznajo zadevo in da bo potrebno zamenjati stikalo oz. ročico za smernike. Ker so na ročici še komande za prostoročno telefoniranje je cena okoli 105 €.

Je že imel kdo podobne izkušnje s tem in ima morda kakšno priporočilo ali nasvet.

Hvala vnaprej.
grunfy

Kraj: Jesenice

Re: Smodejno vklapljanje levega smernika

OdgovorNapisal/-a miran » 20 Julij 2017 17:35

Fordova elektronika je precej v k. Meni se je zgodilo na dopustu v precej hujši obliki: na križiščih sem bil kot poceni kitajske novoletne lučke nastavjene na random - malo levi smerniki malo desni, ne glede na to kam sem nakazal smer. zamenjal stikalo in je bilo nekaj časa v redu. Potem se mi je na enem kržišču zadeva ponovila, takoj naročil drugo stikalo, na poti na servis je zadava začela delat, sedaj vozim s sabo rezervno stikalo in na telefonu video z navodili za zamenjavo :( Imam srečo, da nimam voice control in me pride komad samo 75 €. (x 2 = 150 €) ;)
miran

Kraj: SLO

Vrni se na S-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov