dodatni akumulator

dodatni akumulator

OdgovorNapisal/-a custom » 27 Marec 2016 22:25

Na ta forum sem se obnil zaradi problema z dodatnim akumulatorjem. Kupil sem ford transit custom l.2016. Ob naročanju avtomobila sem opcisko naročil dodatni akumulator z dodatno utičnici 12v.
Problem je da bi radi spremenili kombi v bivalnik ki bi imel tudi hladilnik,vendar v utičnici po določenem času zgubi elektriko.Zanima me če je en akumulator za užig drugi za kabino in če je tako ali je možnost stalne elektrike v utičnici in če ima blokado proti izpraznitvi akumulatorja(če pade napetost pod 11,6v)
Za vse informacije se vam zahvaljujem
custom

Kraj: tržič

Re: dodatni akumulator

OdgovorNapisal/-a skidiver » 29 Marec 2016 9:57

Security feature bi lahko rekel ;) Ker ti napajanje 12V vtičnic krmili računalnik jih po nekem času vse odklopi. To lahko zaobideš samo v računalniku ali pa fizično spremeniš priklop vtičnice.

Moj nasvet; preverite kako je priklopljen drugi akumulator in prevežite vse kar je zvezano nanj na prvotni akumulator. Vse kar hočeš imeti za bivalni del pa zveži na drugi akumulator s povsem ločeno vezavo, vključno s to 12V vtičnico, če bi rad preko nje napajal hladilnik.

PS: Ko si že pri delu ne pozabi še na 5V USB vtičnice, ker je vedno potreba za polnjenje telefona ;)
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fordus » 29 Marec 2016 13:50

Pa naredi nekje na forumu temo za bivalnik, ker nas zanima, kako boš to naredil :)
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a custom » 29 Marec 2016 18:40

A mogoče kdo pozna nekoga iz tehnične službe,ker ne vem kateri je štartni akumulator
custom

OdgovorNapisal/-a zok » 29 Marec 2016 22:33

...pa ja vidis, kateri kabel gre direktno na starter? Najdebelejsi kabel, tisti, ki ne gre v elektro omaro, ampak direktno v motorno instalacijo...
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a custom » 3 April 2016 21:18

Mene bol zanima kako bi odpravil težave z vtičnico ob enem pa ne bi imel direkt priklopljene na akumulator ker bi ga lahko preveč spranu
custom

OdgovorNapisal/-a Gantares » 12 Maj 2016 12:27

Žijo

Fantje zgoraj si ti vse razložili, ampak za te predelave rabiš nekaj elektro znanja.
Potreboval ga boš še nekaj več za predelavo v bivalno vozilo.
Za info. zaradi priklopa dodatnega akomulatorja in vtičnice ti predlagam servis ali prodajalca, kjer si kupil avto.

Anton
Gantares

Kraj: Žapuže

Vrni se na Transit

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost