Plinska peč

Plinska peč

OdgovorNapisal/-a fordus » 5 Februar 2017 22:54

Naredili smo plinski priključek za zemeljski plin, prej (trenutno imamo še kar) smo imeli plinohram ali cisterno po domače.

Upravitelj priključka pravi, da od januarja 2017 po nekem (?) zakonu naše stare peči ne morejo več priklopiti na omrežje, ker ni "dovolj dobra". Baje da samo še kondenzacijske priklapljajo, a kdo kaj ve o tem? Torej, menjava diz bi stala ~200 € (ker je drugačen plin kot v cisterni), tako pa bo treba novo peč in bo stalo ~5000 €. A ni to noro?
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

Re: Plinska peč

OdgovorNapisal/-a gricko » 6 Februar 2017 21:32

na nžalost ne.......
imam sam doma 2 podobni peči, ki ju ne morem prodati , ker se uradno ne dajo več priklopiti......lahko pa bi ju uporabljal sam dalje....
sadaj morajo biti vsaj " generacija "kondenzacijskih ali novejše.......

lahko pa obdržiš obstoječe stanje....to je dovoljeno......

lp
gricko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fordus » 7 Februar 2017 12:37

A bodo vse te peči za reciklažo?
Katere so pa še novejše od kondenzacijskih?
fordus

OdgovorNapisal/-a gricko » 7 Februar 2017 21:52

ne vem, ker se nisem zanimal, saj sem šel na vročevod ! manj komplikacij....

v 15 letih nam niso mogli potegniti plina od razvoda.....cca 50m stran, pa nas je več takih, ki smo ga želeli, s tem , da živimo v centru LJ in je vse okoli nas pokrito z plinom......plinohram oz propan/butan pa je postala predraga zadeva za ogrevanje.....če bi dobili zemljski plin, bi verjetno ostal na plinu, tako pa sem raje menjal, saj je bila tudi peč že stara in je recimo da odslužila....

vem pa, da že cca 5 let nazaj, ko sem premikal peč ( samo na drugo stran stene) sem to "moral " narediti "potiho", saj je nov standard prepovedoval mislim da nad 12kW ( jaz sem imel 15kW)moči in dimnik peči, ki ni pozicioniran na strehi ( imeli smo ga na steni hiše - bočno )
ko sem se zanimal za drug plin in menjavo diz ( jaz sem imel druge dize od originala že doma) so mi omenjali, da itak ne bom mogel uradno priklopiti peči----prestara, ni kondenzacijska......
dokler pa furaš obstoječe stanje, pa je vse ok in lahko furaš20kW peč z stranskim izpuhom, lahko je stara ko......dokler so izmerjene vrednosti v predepisanih (dimnikarska meritev izkoristka, plinov....), te noben ne šmirgla.....

ko sem potem prodajal so vsi spraševali če je kondenzacijska in ker ni je ne moreš uradno priklopiti - torej je tudi prodati nisem mogel, pa čeprav je peč delala BP in izkoristek je imela če se ne motim cca 94% ( meritve , ki so jih opravljali dimnikarji)

torej ja....kot si rekel....staro železo......to je seveda uradna verzija......ostalo si lahko misliš.....
gricko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fordus » 8 Februar 2017 1:09

ja, noro. Ti imaš vsaj možnost vročevoda (verjetno daljinsko ogrevanje?)

Ista zgodba pri nas, že LETA se govori o plinovodu, ta plinohram, ki ga imamo že ~15 let, je bil "začasna rešitev", pa najemnina se stalno plačuje ...

Tudi pri nas bo dimnik zdaj na strehi, imamo še stenskega ... sem hotel, da se stara peč še pokoristi in potem orenk premisli kaj bo energetsko sploh z bajto itd.
fordus

OdgovorNapisal/-a Roby11 » 25 Marec 2017 22:43

Če imaš možnost idi na zemeljski plin. Zamenjava peči cca. 3000€ s sanacijo dimnika.
lp, robi
Roby11

Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a fordus » 28 Marec 2017 11:40

Kdo, kje?

Bom pa sigurno šel na zemeljski, je že priključek do hiše.
Trenutno še kar zbiram ponudbe, se tudi za 2000 € razlikujejo.
fordus

OdgovorNapisal/-a Roby11 » 11 April 2017 5:44

Mi imamo z montazo cca 2.200€ Imamo pa Vaillant peči. Pa ni pro varianta. Drugač pa IBP Celje pokliči. Mislim, da tud po ljubljani montirajo.
Roby11

OdgovorNapisal/-a fordus » 11 April 2017 14:05

Hvala, se bom pozanimal.
fordus

OdgovorNapisal/-a Roby11 » 11 April 2017 20:44

Drugac pa mi pisi na zs pa se bova pomenila.
Roby11

Naslednja

Vrni se na Splošne tehnične debate

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov