Ford fusion vžge in nato ugasne

Ford fusion vžge in nato ugasne

OdgovorNapisal/-a kupec57 » 25 September 2016 13:52

Pozdravljeni, že dalj časa imam naslednjo težavo:

avto ford fusion (1,4 tdi dizel), sprva vžge in na to po 3-4 sekundah ugasne ter ne vžge več. Če pri motorju z črpalko za dotok goriva cca 10krat stisnem, da potegnem nafto iz rezervoarja do motorja, avto normalno vžge v prvem ali drugem poskusu . Nato avto ves dan normalno vžiga. Ko pa avto ponovno stoji cca. 10 ur ali več, se težava z vžigom ponovi. Ugotovil sem, da je težava takrat, ko je rezervoar z gorivom na pol prazen oziroma še manj kot polovica. V primerih ko je rezervoar poln dela normalno, brez težav, dokler se rezervoar ponovno ne izprazni do polovice oz manj.
Da se izognem težavam moram imeti rezervoar vedno poln. Ugotovil sem tudi, da če je avto parkiran z zadkom obrnjenim navzgor ter sprednji del avta navzdol, se ta težava pojavi kasneje (ko je rezervoar bolj prazen).
Avto sem peljal že na pooblaščen servis, kjer so menjali sesalne cevi, vendar napaka ostaja enaka.

Prosim za nasvete in mnenja.

Hvala in lp.
kupec57

Kraj: Podravska

Re: Ford fusion vžge in nato ugasne

OdgovorNapisal/-a browneyes » 26 September 2016 16:01

Filter nafte - kdaj menjan, koliko star? Pomislil sem še, da ti nekje zrak vleče noter ali na nečistoče v rezervoarju, vendar je slednje malo verjetno.
Uporabniški avatar
browneyes

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a redbaron » 26 September 2016 21:14

Mislim, da je ravno to problem, netesnost dovoda goriva in potem ko avto dlje časa stoji, nafta steče nazaj v rezrevoar, zato avto vžge (nekaj nafte je še v pumpi ) in ugasne. Ko pa na roke napumpa nafto, pa laufa BP.

Jaz bi najprej preveril spoje cevi na naftnem filtru (lahko jih zatesniš z mastjo) in pa gumice na (morebitnih) vijakih za izpust kondenza iz filtra.
redbaron

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a zok » 27 September 2016 20:16

Menjaj o-ringe na hitrih spojkah pri naftnem filtru. Ce ne bo pomagalo, nadaljuj na hitrih spojkah levo od motorja, potem pa se pod zracnim filtrom nad VT crpalko.
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a kupec57 » 1 Oktober 2016 11:24

ko bom imel rezervar na polovici poln ga peljem na FORD servis (dogovorjen) ter jim povem možne okvare in da bodo lažje odpravili okvaro če se sploh da,kajti menjali so že sesalne cevi na motorju(240 evrov)pa ni nič boljše,ter je rekel naj ga pripeljem nazaj. Hvala za trud! Če se bo napaka našla sporočim.
kupec57

Kraj: Podravska

OdgovorNapisal/-a fordus » 1 Oktober 2016 12:42

Po mojem se da :)
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a jst3 » 1 November 2016 1:53

znal bi biti motorček prostega teka tut. oz. tisti ventil (al neki), ki ga drži minimalno odprtega v leru.
jst3

Kraj: kreina

Vrni se na Splošne tehnične debate

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov