Izgubljen ključ

Izgubljen ključ

OdgovorNapisal/-a connect » 11 Februar 2016 19:39

Punca je zgubila ključ od ford fusiona, tako, da ima sedaj le rezervnega, ki pa nima daljinca. Prav tako je bil na original ključu gumb za odklepanje prtljažnika. ZAnima me, če se je komu že to zgodilo in kako je rešil zadevo? in seveda kolk € ? :)

Zdaj še nisem gledal pri fusionu, ampak vem, da je v knjigici z navodili od mojega CONNECTa navodilo kako se kodira kjuč. ... neki čarat je treba s kontaktom pa zaklepanem vrat, pa brisal pržgat (si zmišljujem) al kva že...

LP!

Ps: za administratorja: ZAkaj Ford Fusion rubrike?
connect

Kraj: Šentjernej

Re: Izgubljen ključ

OdgovorNapisal/-a connect » 11 Februar 2016 19:48

connect

OdgovorNapisal/-a alzu » 11 Februar 2016 21:14

Programiranja verjetno ne boš mogel izvesti sam, ker za to potrebuješ 2 delujoča ključa, s katerima lahko kodiraš naslednjega.
Uporabniški avatar
alzu

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a fordus » 11 Februar 2016 21:17

1. link je res brez internalij

Drugače pa mislim da obstaja neka koda ključa, ki naj bi bila zapisana v uporabniških navodilih, poveš jo ford dilerju, dokažeš mu še, da si lastnik in on ti zna narest ta ključ ... ? Nevem točno koliko to drži ampak tako nekako imam v spominu :)

@alzu
ali ne gre kodiranje, oz. jemanje ključa v spomin immobilizerja 'z avta na ključ' ?
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a alzu » 11 Februar 2016 22:51

Koda je pomoje samo za rezkanje ključa. Mislim da je 6 številk od 1-4. Ključ je po dolžini razdeljen na 6 delov in vsak del je pobrušen posebej pod različnim naklonom. 1 pomeni da ni pobrušen, 4 pa da je pobrušen pod največjim naklonom.

Torej za vsak ključ obstaja ta 6 mestna koda, po kateri se ga lahko pobrusi.
Enkrat sem na e.bayu zasledil, da ti prodajalec ključa že vreže ključ, če mu daš svojo kodo, ali pa samo sliko ključa iz katere on določi to 6-mestno številko.

Glede kodiranja, pa sem nekje enkrat zasledil da vsak ključ že ima neko kodo, ti samo naučiš računalnik v avtu, da bo to kodo sprejel.
Da pa lahko vstopiš v to programiranje ključev, pa potrebuješ 2 že delujoča ključa.

Če je ključ samo eden pa gre samo preko servisa ali koga drugega, ki ima primerno opremo.
Meni so uspešno izdelali ključ v Eleclercu v Lj.
Uporabniški avatar
alzu

OdgovorNapisal/-a connect » 12 Februar 2016 0:52

alzu napisal/-a:Koda je pomoje samo za rezkanje ključa. Mislim da je 6 številk od 1-4. Ključ je po dolžini razdeljen na 6 delov in vsak del je pobrušen posebej pod različnim naklonom. 1 pomeni da ni pobrušen, 4 pa da je pobrušen pod največjim naklonom.

Torej za vsak ključ obstaja ta 6 mestna koda, po kateri se ga lahko pobrusi.
Enkrat sem na e.bayu zasledil, da ti prodajalec ključa že vreže ključ, če mu daš svojo kodo, ali pa samo sliko ključa iz katere on določi to 6-mestno številko.

Glede kodiranja, pa sem nekje enkrat zasledil da vsak ključ že ima neko kodo, ti samo naučiš računalnik v avtu, da bo to kodo sprejel.
Da pa lahko vstopiš v to programiranje ključev, pa potrebuješ 2 že delujoča ključa.

Če je ključ samo eden pa gre samo preko servisa ali koga drugega, ki ima primerno opremo.
Meni so uspešno izdelali ključ v Eleclercu v Lj.

Vse. Od fizične izdelave ključa, do kodiranja? in kolk je koštalo? kjuč z daljinskim upravljanjem?
connect

OdgovorNapisal/-a alzu » 12 Februar 2016 8:59

Enkrat sem pri njih dal samo rezkati, prinesel sem svoj ključ in dal mislim da 18€.
Drugič pa sem kupil tam samo ampulo z elektroniko in kodiranje in jo vstavil v že obstoječi ključ. To me je prišlo 50€.
Daljica v nobenem primeru nisem imel. Je pa za povezavo daljinca drug postopek, ki ga pa ne poznan.
Uporabniški avatar
alzu

OdgovorNapisal/-a connect » 12 Februar 2016 11:00

alzu napisal/-a:Enkrat sem pri njih dal samo rezkati, prinesel sem svoj ključ in dal mislim da 18€.
Drugič pa sem kupil tam samo ampulo z elektroniko in kodiranje in jo vstavil v že obstoječi ključ. To me je prišlo 50€.
Daljica v nobenem primeru nisem imel. Je pa za povezavo daljinca drug postopek, ki ga pa ne poznan.

ja, kakšno elektroniko pa si potem mel, če nisi mel daljinca?
connect

OdgovorNapisal/-a alzu » 12 Februar 2016 12:11

V kodiranem ključu je majhna steklena ampula dolga dober cm, premera pa kake 4mm. V njej je ta elektronika o kateri sem govoril in je namenjena kodi ključa.
Uporabniški avatar
alzu

Naslednja

Vrni se na Splošne tehnične debate

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost