Diski in ploscice S-max

Re: Diski in ploscice S-max

OdgovorNapisal/-a _Xplod_ » 18 Julij 2016 9:15

samo en nasvet kar se tiče te trgovine... kupujte raje direktno iz njihove trgovine, torej http://www.kfz-teileprofi.de/ z njihovega webshopa. meni so napisali v mailu, da so tam zadeve 3% cenejše kot pa prek njihove ebay trgovine. in kot vemo se danes vsak procent pozna :) je pa res super trgovine, hitro odgovorijo (v bistvu pošlješ samo VIN številko in kaj rabiš), pa še originalne zadeve.
_Xplod_

Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a z0r1n » 18 Julij 2016 23:00

Na tej spletni trgovini tudi jaz veliko kopujem.
Sem pa zadnje čase tudi zadovoljen z trgovino ATP Autoteile sicer nimajo originalnih delov ampak za mojega Focusa so tudi neoriginalni čisto OK.
(Velikokrat je potrebno naleteti na določene dele ker jih nimajo vedno na zalogi).
Nazadnje sem tukaj kupil komplet prednje+zadnje diske vključno z zavornimi ploščicami + poštnina = 102€ (znamka ATE)
Ford Focus mk2 1.6 TDCi Sport 80kW/109KM
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."
James Dean
Uporabniški avatar
z0r1n

Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a hippo » 22 Avgust 2016 8:03

Če lahko dodam: večina produktov njihove lastne hišne znamke - ATP - je ponavadi slaba oz. nizko kvalitetna roba. Zato pa tudi taka cena. Na dolgi rok se ne splača.
hippo

Kraj: Krtina

OdgovorNapisal/-a jst3 » 1 November 2016 4:07

ford160 napisal/-a:Pozdravljeni zanima me kje kupiti diske in ploscice za ford S-maxa 2.0tdci 120Kw...kaj svetujete glede znamke(sam gledam ATE)
Hvala.lp

kar sem bral na netu, je dobra kombinacija ate powerdisk + ate ceramic pakne
jst3

Kraj: kreina

OdgovorNapisal/-a hippo » 6 November 2016 23:18

Lahko daš gor power diske samo jih bo prej pobralo, ker so iz mehkejšega materiala kot navadni + da šumi pri močnejšem zaviranju (nekatere to moti).
ATE keramične ploščice so dust free, tako da prahu na feltnah ne bo. Niso pa to športne ploščice.
hippo

Kraj: Krtina

OdgovorNapisal/-a overload » 9 November 2016 21:29

Na hitro eno vprašanje - kateri ključ je za odviti pri menjavi prednjih zav. ploščic pri smaxu? Imbus 7?
overload

Kraj: Savinjska

OdgovorNapisal/-a redbaron » 4 December 2017 16:28

Evo, tudi jaz sem zamenjal sprednje diske + ploščice na S-maxu. Prej sem imel gor original disk (FoMoCo) + ploščice FERODO premier, bilo je OK, tudi obrabljeno je bilo lepo enakomerno po celotno površini, ampak zdaj je bil čas za menjavo vsega (obraba).

Gor sem dal robo znamke RIDEX (nikoli v življenju slišal za to...) bil sem malo skeptičen (naročil na autodoc), ampak so mi zatrjevali, da je to OK roba, nemška, ne kitajska (koliko je res, ne vem), tako da sem se potem odločil za to varianto (90 € ploščice +2 diska, montiral sem sam - na servisu so samo ploščice + menjava 111€).

Prve izkušnje so pozitivne, zavorni efekt je vredu (po utekanju), po občutku je potrebna celo nekoliko manjša sila na pedalu za enak efekt kot prej (bolj realno bom videl na tehničnem, ko bodo opravili meritve zavornih učinkov)... kako je z obrabo in morebitnim tresenjem čez čas, bomo pa videli... če bom zadovoljen, bo še zadaj (ko bo čas za to) padel RIDEX (zdaj je prav tako ploščica FERODO + TRW disk).
redbaron

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a redbaron » 26 Marec 2018 22:14

Na kratko:

Po prevoženih nekaj tisoč km so se pojavile vibracije na volanu med zaviranjem (nad 45 km/h, najbolj izrazito okrog 60 km/h). Zato sem sprožil reklamacijo na autodoc.

Poslali so mi reklamacijski obrazec, izpolnjenega sem jim vrnil (vse preko e-maila), nato so hoteli, da jim diske pošljem nazaj, da jih pošljejo k proizvajalcu na pregled. Razložil sem jim, da si tega ne morem privoščiti, ker rabim avto vsak dan. Potem so hoteli video tresenja volana.
Po cca 3 tednih od oddane reklamacije, so mi sporočili, da je RIDEX odobril reklamacijo in da mi bodo vrednost diskov, nakazali na moj uporabniški račun pri njih, če se strinjam seveda.
Ker sem sprejel ponudbo, so potem še isti dan nakazali.

Sedaj sem naročil novi par diskov (ker gre osel samo 1× na led, sem se odločil za TRW) in še filtre za servis. Izkoristil ta bonus in plačal razliko,

Ridex diskov mi ni potrebno pošiljati nazaj :)

Tako da lahko samo pohvalim autodoc, tako cene, kot tudi odnos do strank!!

Pričakujem in upam, da bo s TRW zdaj pa vse OK.
redbaron

Kraj: Velenje

Prejšnja

Vrni se na Podvozje in zavore

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost