Focus 1.6TDCi mk2 (2007) Zavore cvilijo.

Focus 1.6TDCi mk2 (2007) Zavore cvilijo.

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » 27 Junij 2016 9:23

Pozdravljeni.

Glede te teme sem našel že eno: viewtopic.php?f=33&t=1034&p=7193&hilit=cviljenje#p7193
Vendar ne najdem dvojnika?
Iskalnik mi za cviljenje najde samo to temo, kjer ni nekega konkretnega odogovra in sem menja, da bi jo kar pobrisali.
Prav tako iskanje po forumu ničesar. Če slučajno je, prosim za link na Privat, potem pa izbris moje teme.

Uglavnem ploščice imajo 60.000 kilometrov avtoceste in so prišle z novimi diski (sepravi diski imajo enako km). Zamenjano na pooblaščenem servisu, torej "motorcraft roba". Kdo jih za MC proizvaja ne vem.
Torej zaviranje je bolj v stilu "na hard", ker je na avtocesi pač precej idiotov, ki iz uvoza zapeljejo z 80km/h takoj na prehitevalni pas (kupili so vinjeto in imajo pravico), kjer ti priletiš s 140 - 150km/h.
Vseeno ploščice so videti še precej debele, vidnih poškodb na disku ni, prav tako nobene zlate barve v stilu zažganosti. zapeglanost i.t.d
Na servisu in vulkanizer pravijo: "normalna obraba", pločice bodo za vsaj še toliko kilometrov diski pa za trikrat (prvič diske menjal pri 180.000).

Mene pa zanima zakaj mi cvilijo, ko se počasi ustavljam, recimo v koloni, oziroma ko se pripeljem na dvorišče. Saj ne, da zavore ne bi držale, je pa malo moteče, ko pripelješ na dvorišče in vsi gledajo kaj je to ena škrpeta, prav tako ti gre na živce ker to v koloni slišiš v kabino. Poskusil sem že "na polno" stisnit, če bi bili kamenčki ali kaj podobnega, ampak preprosto cvilijo.

Naj kupim nove ploščice? Strošek (za ATE) okoli 100€, bo kaj boljše? Ali obstaj še kakšna metoda? Prosim za nasvete, če rešim zastonj gremo na pivo (no to gremo tako ali tako lahko ;) ).

lp
Ghostrider

Kraj: Kranj

Re: Focus 1.6TDCi mk2 (2007) Zavore cvilijo.

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 28 Junij 2016 11:00

Imam isto težavo na mk2.5 2.0tdci, karavan (ne vem ali so enake zavore kot pri tvojem?). Tudi pri meni cvilijo pri rahlem bremzanju, pri močnejšem je ok. Zavore drugače še popolnoma dobre in še nekaj časa ne bodo za zamenjat. Zaenkrat sem se odločil, da bom probal preživet kar s cvilečimi, ker se mi zdi bv kupovati nove zavore samo zaradi tega.
Je pa pri meni zadeva prisotna odkar sem kupil avto (šele 3 mesece, 6kkm) in ne vem kdaj se je pojavila. Se je pri tebi kar naenkrat začelo ali tudi že od nekdaj traja?
Vlaga

Kraj: Ljubljana

Re: Focus 1.6TDCi mk2 (2007) Zavore cvilijo.

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » 28 Junij 2016 13:40

Ja mislim, da imava enako, ker je 2.5 samo facelift. Dvomim tudi za varjanto pri mk2, da bi imel 2.0 kaj drugačne zavore.
Meni je tudi škoda zapravljat, če ni potrebe, zato pa sprašujem, kako bi to odpravil.
Cviljenje se je začelo pred recimo 10.000km (sepravi po prevoženih 50.000km).
Med prvih 10.000 do 20.000 kilometrih sem imel pa težavo, da mi je volan ob zaviranju tresel, potem sem našel linke, kako pravilno "ulaufat" zavore "bedding":
https://www.zeckhausen.com/catalog/inde ... =6446_6443
In sem jih zrihtal. Sedaj kar se tiče vožnje in moč zaviranja BP, moti me le to cviljenje.
Ghostrider

Kraj: Kranj

Vrni se na Podvozje in zavore

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost