Silen bloki

Silen bloki

OdgovorNapisal/-a perosi » 12 April 2015 10:47

Pozdravljeni.
Zanima me ali je že kdo menjal zadnje silen bloke na vilicah? Je potrebno pri menjavi odmontirati celo vilico ali gre dol samo silen blok? Je zadeva vprešana?
Je bolje dati original (začuda cenejše od neoriginala :)) ali konkurenco? Kako je s trdoto gume pri obeh, je že kdo testiral?
Hvala.
perosi

Re: Silen bloki

OdgovorNapisal/-a skidiver » 13 April 2015 0:16

Model in oblika vozila? Brez tega ne bo uporabne informacije.
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a perosi » 13 April 2015 9:00

C max.
Če se odmontira vilico potem je verjetno potrebna tudi optika kajne?

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 14 April 2015 9:40

Zadaj imaš posamično vpetje in vodilne roke, če govorimo o MK1 C-Maxu. Kako ima Mk2 ne vem. Čim boš karkoli razdiral od podvozja moraš na optiko, drugače ti bo pobralo gume.

Za menjavo boš moral celotno roko odmontirat, sprešat ven staro pušo in vprešat novo. ja, zadeva je vprešana. Če je original ceneje potem vzami original. Razlika med original in neoriginal ni bistvena. Če hočeš nekaj boljšega in trajnega pa je odgovor powerflex oz. alternativne znamke, ki proizvajajo preverjene poliuretanske puše. Je pa cena nekoliko višja.
skidiver

OdgovorNapisal/-a perosi » 14 April 2015 11:41

Ja je Mk1 facelift. Sprašujem zato, ker eden mehanik mi je rekel, da se ga samo stolče dol z vilice, drugi pa da je potrebno odmontirat komplet vilico da dobiš narazen.
Kaj optiko je potrebno narediti v vsakem primeru?

perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 14 April 2015 13:09

Ta s tolčenjem ne gre tako enostavno. Stolčeš ga lahko samo v primeru, da celo vodilno roko (vilico) snameš dol in potem izbijaš ven. Drugače ne bo šlo z izbijanjem, ker rabiš neko trdo podlago na katero nasloniš roko.
Ena opcija je uporaba namenskega orodja-izvlekačev, nekaj takega kot je prikazano na sliki, druga pa prešanje ali izbijanje. Če moraš menjati puše na obeh straneh je uporaba izvlekača nesmiselna, ker moraš tako oba vijaka od roke odstranit, da menjaš pušo. Potem je že boljše izgradit v celoti, zamenjat in vgradit nazaj.

Slika

Optiko je treba naredit v vsakem primeru, ker se ti poruši geometrija podvozja. Pri c-maxu je zadnje vzmetenje večvodilno in je treba nastavit posamezne kote, sicer ti bo rediralo gume, avto bo vlekel v stran, vožnja ne bo udobna, ker bo avto nemiren, itd...
skidiver

OdgovorNapisal/-a perosi » 14 April 2015 14:21

Najlepša hvala za pojasnilo. Sem se pa tudi pozanimal na servisu in tudi pravijo, da je potrebna odmontaža in nato optika kot si navedel.

perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 14 April 2015 15:06

Da ne boš razumel napak. Menjava z izvlekačem gre tudi brez demontaže, ampak če menjaš puši na obeh straneh je bolj smiselna izgradnja celotne roke, zamenjava puš in vgradnja nazaj.
skidiver

OdgovorNapisal/-a perosi » 14 April 2015 20:36

Pa to misliš za prednje ali zadnje silene?

perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 15 April 2015 10:53

Zadnje. Spredaj imaš vilice. Tam pa moraš izgradit vilico, ker drugače ni mogoče menjat puš.
skidiver

Naslednja

Vrni se na Podvozje in zavore

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov