Silen bloki

Re: Silen bloki

OdgovorNapisal/-a perosi » 15 April 2015 14:42

Brez tega izvlekača pa ni možno odstraniti zadnjih, če ostane vilica na avtu? Ker malo čudno se mi zdi da se ne da izbiti dol saj ima le dva vijaka, ki ga držita in seveda kar je nasajen na vilico. Je pa res da verjetno dol bi že še šlo, vendar nazaj novih se pa ne da tolči

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 15 April 2015 15:44

Jaz ti iz prve roke govorim, da ne moreš tega stolčt ven s kladivom, če je na avtu. Kako si predstavljaš to s kladivom spravit ven iz ležišča, če ti med vožnjo prenaša sile pri zavoju in delovanju vzmetenja? Če bi ti lahko to zbil ven s kladivom, ko je še na avtu bi imel občutek, da voziš ropotuljico ne avto ;) Problem je, da moraš nekam upret, da lahko udariš kar pa nimaš ravno opcije, če je del še na avtu.

Zdej, če bo tvoj mehanik to zbijal ven s kladivom OK. Jaz vem, da ne bi. Tudi ne bi bil zadovoljen, če bi on to počel s kladivom, če mu jaz pripeljem avto. Zato imamo izvlekače. Če ga izgradi ven iz avta potem pa tudi mene ne moti, če s kladivom zbije ven pušo in novo nabije notri, dokler novo tolče po ohišju ne po notranji puši, da posredno uničuje gumo med ohišjem in notranjo pušo.
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a perosi » 15 April 2015 16:53

Tega jaz še nikoli nisem delal pa tudi nobenega nisem videl kako se dela tako da pišem samo kar so mi povedali in kar pač vidim ko pogledam pod avto V tvoje znanje pa ne dvomim ker vidim veliko tvojih uporabnih nasvetov na forumu in ti verjamem če rečeš da je pač potreben tak postopek kot si napisal.
Res hvala za pomoč in nasvete.

perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 16 April 2015 13:44

Vrjamem, da ne veš in nisi tega nikoli delal ali videl. Zato se trudim razložit, da je čim bolj razumljivo. Je pa takšne zadeve najlažje videti.

Če si iz LJ ali okolice poišči po forumu za besedo brezovica pa boš našel top servis za malo € in veliko muzike. Dec bo zrihtal kot se zagre ;)

PS: Dva cool posnetka iz youtube kjer si lahko ogledaš kako zgleda menjava. Eno je ročno, drugo pa pnevmatika/hidravlika. V obeh primerih se uporablja izvlekač, ki služi tudi za vstavljanje nazaj.

H.C.B-A1510 FORD FOCUS & MAZDA 3 REAR TRALING ARM BUSH REMOVER/INSTALLER
Replacing of rear suspension bushing Ford Focus / Volvo V50 / Mazda 3 1090-69-20

No tole je pa neumnost - Replacing Trailing Arm Bushings on a Honda [No Special Tool!] Tako ni zdravo delat.
skidiver

OdgovorNapisal/-a perosi » 16 April 2015 14:46

Žal sem trenutno na zelo slabem signalu za gledanje posnetkov samo zgleda da se nisva razumela glede prenjih/zadnjih. Vsaj kolikor vidim že po prvi sliki na posnetku.
Jaz rabim zadnje silene na prednjih vilicah. Kako bi se temu bolj strokovno reklo pa žal nebi vedel prednji so pa vprešani na vilico in baje se original dobi samo v kompletu.
http://www.silux.si/izdelki/podvozje-in ... car=120301

perosi

OdgovorNapisal/-a skidiver » 16 April 2015 16:01

A OK. Ja to pa defenitivno ne moreš zamenjat, brez popolne izgradnje vilice iz vozila.
skidiver

Prejšnja

Vrni se na Podvozje in zavore

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost