Nexen N8000

Nexen N8000

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 20 Marec 2016 21:15

Pozdravljeni.Zanima me če je kdo od vas imel izkušnje z to pnevmatiko oz z Nexen gumam.
Glede na tuje teste naj nebi bila slaba,ampak testi hmmm nevem,rajši imam od nekoga ki je imel izkušnje s temi korejskimi gumam.Vem tudi da jih dosti proizvajalcev avtomobilov daje gor kot prvo opcijo gum.
Vsak komentar je dobrodošel.....
radeceboy

Kraj: Hrastnik

Re: Nexen N8000

OdgovorNapisal/-a skidiver » 21 Marec 2016 12:32

Če boš kje našel preveri kako se guma obnese v drugem in tretjem letu uporabe in po recimo 10-20k km.
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 21 Marec 2016 15:09

E to me najbolj zanima kako je po dveh treh letih oz 20k km....Ker vem nova vsaka drzi dobro kaj je pa potem je pa drugo,recimo sam imam Michelin HP Premcy in nikoli vec letne gume Michelin nekupim to je poraz od poraza guma,trenutno stara tri leta skoraj 6mm profila to je na mokri cesti pravo drsalisce,prav cuvat se moras ko je mokro,oce ma pa Dunlop sam nevem na pamet kateri model vem da je letnica 2008 3mm profila to se drzi suhe in mokre ceste kot sam hudic....V glavnem v na moj avto Michelin vec ne gre.
radeceboy

OdgovorNapisal/-a fordus » 21 Marec 2016 16:49

Jaz imam Nexen zimske, pa ti ne morem nič povedat veliko razen da se včasih tudi kar zadrsaš ... So pač prišle z avtom, ko je bil kupljen rabljen in so za porabit, raje pa peljem previdno v neoptimalnem vremenu. Glasne so v primerjavi z letnimi.
So par let stare, imajo veliko profila, o številkah pa ne bi, ker ne vem na pamet.
*zdajle sem videl, da sprašuješ za N8000, jaz imam samo Nexen firmo, ne vem če je model isti ... :roll:
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 21 Marec 2016 17:07

N8000 je letni profil gume je letna pnevmatika,za zimo jaz se vedno presega na Savo domace je le domace pa se za moje potrebe je cisto dosti Sava...
radeceboy

OdgovorNapisal/-a perosi » 22 Marec 2016 8:32

Imel tast 225/45 R17 in sem imel občutek, da se zvija kot da je balon... Premehke bočnice za mene, ko sem vajen bolj športnih gum.
Če nabaviš, jih malo več filaj, drugače gredo takoj robovi.

Poslano z mojega Nexus 5
perosi

OdgovorNapisal/-a zok » 22 Marec 2016 10:18

Imam sicer en par N1000 v dimenziji 225 40 18. Imam ju na pogonskem kolesnem paru. Polnim ju na 2,8 bar (vedno polnim spredaj najmanj 2.8, zadaj 2.5 bar, drugace je cel avto prevec cigumijast za moj okus), sedaj stav uporabi dve polni sezoni (sicer DOT 13). Profila imata po sredini se za naslednjih 10 let ( :D ), po robovih nekoliko manj, se pa vidi, da gre za malo trso zmes - oprijem je izrazito odvisen od tipa asfalta.

Tu pri nas imamo en vzpon, ki je zalost od ceste - vecina asfaltne povrsine je spolirana do visokega sijaja in v mokrem spominja na poledico, kar je bilo popravljano je pa zelo kvaliteten asfalt, ki nudi izjemno visoko mero oprijema. Prednji kolesni par se izkaze za zelo povprecen ce ne celo malo nadpovprecen - dokler ne zazna sledi vlage. Na dobrem asfaltu drzi kot na dirkaliscu, na slabem kot na sankaliscu. Na mokrem bi najraje se v cetrti prestavi slo vse naravnost - no, na grobem asfaltu malo bolje kot sicer - vseeno pa je potrebno imeti nekaj glave pri voznji. Po suhem drzijo zgledno. Med drsenjem ne cvilijo (kar mi je zelo vsec), so predvidljive, dokaj zvezno izgubijo in nazaj dobijo oprijem, kar zelo olajsa in umiri nepredvidene (ali predvidene :D ) situacije. V toplem vremenu se obnesejo odlicno, v hladnem pa... ...hm, ne ravno.

Moje mnenje? Glede na ceno - bi jih se enkrat kupil. Ampak na zenin avto jih pa ne bi dal.
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

Vrni se na Platišča in pnevmatike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost