DIY obnova alu platišč

DIY obnova alu platišč

OdgovorNapisal/-a svizc » 26 Februar 2015 10:08

Pozdravljeni,

odlocil sem se da bom 17" alu feltne od ST-jke pokital ter zbrusil kar sam, zato pa me sedaj zanima kater kit naj uporabim za popravilo prask na feltnah? Vceraj sem bil v podjetju AT-TEAM v Ljubljani, vendar imajo samo kit za popravilo ki stane 73€ :?

Kaksna druga cenejsa varianta ker tudi ta kit za 73€ naj bi bil celo v neki akciji, je pa tukaj zraven se barva in nevem kaj vse se, jaz bi potreboval samo kit + trdilec(komplet)
Uporabniški avatar
svizc

Kraj: Gorenjska

Re: DIY obnova alu platišč

OdgovorNapisal/-a marko » 4 Marec 2015 19:55

Osebno ti zelo priporočam da jih peleš kr k njemu: http://www.koritnik.si/
Mi je že par feltn rihtou in tut velik folka poznam k sm voz in so odlično zadovoljni tako z izdelavo, hitrostvjo, kvaliteto in predusm tut ceno.
Za 17 alu te pride cca. 170 eur peskanje in prašno barvanje ter lakiranje KOMPLETNE FELTNE ( poudarjam ker nekateri lepo porihtajo in barvajo ter lakirajo samo fronto ) v željeno barvo. mogoč se lahko zmenš še za kkšn popust. zrihtane maš pa v cca 2-3 dni

Pač za moje pojme vredno denarja in še časa ne izgublaš pa kvaliteta na vrhuncu --> npr. kolega dal barvat litke 18 in se z njimi vozi pozimi in po makedamu tut ( in ne špara lih avta če pogledam iz mojga vidika .. cca 3 leta od barvanja. Rezultat: ko feltne opere ni niti ene pikice od kamečkou oz poškodbe laka za razliko od mnenj in izkušenj raznih ki so sami rihtali barvali oz dali barvat ličarju al je pa ličar use zrihtou je biu rezultat po 1 letu uporabe čist drugačn.
Tko da na dolgi rok se ti res splača pelat h koritniku odločitev je pa tvoja :)
marko

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zok » 4 Marec 2015 21:48

Jaz bom moral v kratkem dat poravnat in zavarit dve platisci.

Gre za Tomason TN4, nek vulkanizer je pred casom dejal, da je to hudicev materijal, da je skoraj nemogoc za varit. Upam da to ne drzi (ve kdo kaj vec o tem?). Poravnat jih bom dal najcenejsem ponudniku (ker dolgo tako ne bodo ravne po teh stajerskih kolovozih), glede varjenja pa se iscem izvajalca za normalno ceno.

Kaksno priporocilo? Drugace jih bom dal zavarit kar tukaj v sluzbi, premontiram in scentriram jih lahko sam. Gre pa za razpoki na notranjem obodu - tole je ena izmed dveh...

...ah, obe sem polomil na eni luknji, pa sploh z asfalta nisem zapeljal. :evil:
Priponke
20140831_095626_Android.jpg
20140831_095626_Android.jpg (1.69 MiB) Videno 11402 krat
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a skidiver » 5 Marec 2015 11:12

V Depali vasi pri Domžalah imaš Vinko Jerman, ki vari take zadeve. Tip po moje še žveči feltne glede na to kaj sem vidu pri njem v popravilu.
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jst3 » 1 November 2016 4:03

ej na kakšen način bi vi barvali kovinske feltne? ene sem kupu rabljene in so ze mal rjave...
jst3

Kraj: kreina

OdgovorNapisal/-a fordus » 2 November 2016 22:07

fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a oblogo » 3 November 2016 9:48

Na S-MAXu imam 17 col platišča DEZENT M HG.
Po vsakem pranju v pralnici opažam, da mi odstopa lak na platiščih.
Spodaj so slike.
A se mi splača to samemu popravljati, ali najbolje, da dam vsa platišča nekomu na peskanje ?
Pozna kdo koga iz okolice Celja, ki to počne ?

Slika
Slika
Slika
oblogo

Kraj: Oplotnica

OdgovorNapisal/-a fordus » 3 November 2016 18:03

U, grdo. Če se ti splača sam popravljat, boš verjetno sam preračunal, tudi odvisno koliko si ročen, vzelo ti bo pa kar veliko časa, mogoče rezultat bo v redu, ne pa super.
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

Vrni se na Platišča in pnevmatike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost