Zvita platišča

Zvita platišča

OdgovorNapisal/-a fordus » 28 Oktober 2015 20:04

Danes smo na Fiesti menjali (premontaža) gume v zimska para.
Majster je rekel, da sta dve feltni zviti oz. krivi, vendar se še da ok scentrirati in je avto bojda normalno vozen. Kako je to mogoče, kdaj in kako se to zgodi? Gre za original ford feltne 15 col alu.
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

Re: Zvita platišča

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 28 Oktober 2015 20:46

Pri meni ke blo podobno, (platišča od Mondea mk1 16") me je vulkanizer opozoril da so 3 malenkost zvita. Jih nesem enemu majstru poštimat in je reku da je bla samo ena feltna minimalno zvita, da je pa velika verjetnost da jo je tist vulkanizer nepozorno montiral na centrirko, bojda se velikokrat zgodi da ne sedejo lepo gor, mi je razlagov zakaj, pa se ne spomnim več.
Tako da ti predlagam, da še pri kakšnemu drugemu preveriš in ga tudi opozoriš na to.

L.p.

Poslano z mojega LG-D855 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fordus » 28 Oktober 2015 21:04

Ok, hvala. Me je kar šokiralo, ker nismo imeli nobenih incidentov ali kaj podobnega, vožnja je normalna, obraba gum normalna. Bom nesel spomladi, ko bo premontaža, pa bomo pogledali, kako je s tem. Se zvito platišče drugače da popraviti?
fordus

OdgovorNapisal/-a skidiver » 29 Oktober 2015 11:52

Če je platišče zvito je to minimalno, ker sicer bi opazil. Če je pa zvito toliko, da vizuelno ne opaziš pa čutiš med vožnjo. Najbolj se čuti preko nog in riti kot nekakšno tresenje, ki je cel čas prisotno in se tudi malenkost spreminja s hitrostjo vozila.

Feltno pa se da brez problema poravnat. Feltne odlično in ugodno ravna Jerman v Depali vasi. Meni je tri 14" poštimal za 75€. Tip ima sokolje oko! Feltne sem mu prinesel v delavnico, položil na tla, on jih samo pogleda, brez da bi jih prijemal ali premikal in reče "tale je mal povita, ti dve sta malenkost, tale je pa ravna". Jaz pa samo :shock: :shock: :shock: :D
skidiver

OdgovorNapisal/-a fordus » 29 Oktober 2015 23:44

Dobro, med vožnjo jaz nisem ničesar opazil, vedno pa obstaja možnost da tega pač nisem opazil oz. je prisotno že od kupljenega avta. Vseeno pomojem to ni res. Hvala za odgovor :D Bomo malo testirali z nogami in ritjo, hehehe
fordus

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 30 Oktober 2015 9:13

Lahko pa poizkusiš samo zamenjat prednji in zadnji par med seboj in si pozoren na razliko. Če je ni, mislim da nebi smelo bit nič narobe.

L.p.

Poslano z mojega LG-D855 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

OdgovorNapisal/-a skidiver » 30 Oktober 2015 10:27

Če feltna opleta lahko čisto enostavno preveriš pri vulkanizerju. Ko je feltna na centrirki zraven roba feltne prisloni pajsar pa boš prec videl, če opleta v kako smer ali ne. Samo pazi, da ne dobiš kaj v glavo!

Drugače pa ti lahko dam tudi številko enga majstra med Dolom pri Ljubljani in Litijo, ki ti bo preveril, če je kaj povito in tudi poštimal (lahko pelješ s pnevmatikami na platiščih). Ob enem lahko pa še optiko podvozja narediš, če je potrebno - majster obvlada ;) Lahko pa snameš pnevmatike dol in pelješ Jermanu v Depalo vas pa ti bo takoj povedal ali so ali niso zvite in ti jih bo ravno tako poštimal.
skidiver

OdgovorNapisal/-a fordus » 31 Oktober 2015 0:48

Dobro, hvala :) Bom nekaj od tega naredil spomladi - to so edine feltne, ki jih imam.
Kako se ravna feltne (avtomobilske)?
fordus

OdgovorNapisal/-a skidiver » 3 November 2015 10:15

Ravna se jih različno. Odvisno je koliko so povite. Če so samo malo se jih struži. Če so bolj se jih fizično ravna, navarjuje in struži, itd... Toliko vem o tem. Sam sem jih ravnal samo enkrat in še to s struženjem ravno pri Jermanu. Narejeno kot se zagre. Sem pa pri njem videl feltne, ki so jim falili celi robovi, polomljene, odbite, itd... Ni da ni. Dec vse zrihta.
skidiver

OdgovorNapisal/-a fordus » 3 November 2015 11:29

Zanimivo. Dobro je vedeti da v kolikor pride do tega, veš, kam se obrneš :)
fordus

Naslednja

Vrni se na Platišča in pnevmatike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov