Mondeo 4 - namesto SONYja kak drug 2DIN radio???

Mondeo 4 - namesto SONYja kak drug 2DIN radio???

OdgovorNapisal/-a Krtkoen Jani » 6 Marec 2015 15:35

Pozdravljeni!

Ima kdo morda izkušnje z menjavo originalnega SONY radia v Mondeu 4 (ali S-maxu morda) z drugim, s kakšnim 2DIN brand name modelom.

Imam Mondeo Titanium letnik 2009. Crknil je CD v radiu (sploh ne reagira, le napiše "Drive Fault")... Imam zmenjeno, da v kratkem nekdo, ki pozna sam radio po tehnični plati, pogleda... Če bo le kaka malenkost, ne bom kompliciral, bom verjetno sprejel popravilo... Vgrajen je bil tudi Dension Gateway 300 za USB, kar sicer deluje. Parkrat na leto se sicer malce zaštrika, v glavnem pa je ok.

Avto bom imel še kakih 4-5 let, saj je le za privat familiarne vožnje in nima smisla menjati ga. Mi pa dosti pomeni glasba že celo živlejnje in razmišljam, da bi vseeno morda vložil nekaj € v drug radio, če bi vedel, da bo zvočno ok. Originalni SONY namreč zočno ni bil slab... Imel priliko pred leti v enakem avtu slišati ZENECa in je bil obup proti original Sonyju.

Skratka, kot varianta pa me mika tudi kak novi 2DIN dober radio. Npr. Alpine CDE-296BT, ali morda tudi lanski model... Rabim le muziko in ne dodatnih funkcij, ok, morda še BT tel. instalacija, nimam pa nikakršne potrebe po touchscreen radiu z navigacijo, Divx, DVD podporo... To je zame brezpredmetno! Jasno, rabim še adapter masko + volanski vmesnik. In na Convers ekranu potem ne bo informacije, ampak who cares...

Sprašujem, če ima kdo konkretne izkušnje s podobno menjavo v Mondeu 4 ali S-maxu...?
Kaka huda teoretična razprava me niti ne zanima tako zelo. :)

Glavna bojazen je, da sound ne bi bil slabši, kot je zdaj...

Hvala vnaprej,
Jani
Krtkoen Jani

Kraj: Ljubljana

Re: Mondeo 4 - namesto SONYja kak drug 2DIN radio???

OdgovorNapisal/-a Bstyn » 12 Marec 2015 9:12

Poglej tegale blaupunkta

http://www.caraudioempire.com/avtoradio ... rsey-220BT

Zvokovno odličen,tuner zelo dobro vleče,imaš BT ...pa še cena ni velika
Bstyn

Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a Krtkoen Jani » 12 Marec 2015 9:48

Ja,sem gledal tudi tega. Všečen, ker ni preveč kičast.
Imam pravzaprav odlične izkušnje z vrhunskimi modeli Blaupunkt 15, 20, 25 let nazaj... Odične izkušnje tudi z JVCji, 10, 15 let nazaj, ki pa jih kar ni več kaj dosti na SLO trgu, se mi zdi. Bil tiste čase precej domač na car-audio, zadnjih 10, 15 let pa nisem več tako, saj so BOLJŠI modeli originalno vgrajenih radijev v večni avtomobilov že zelo solidni... in ni bilo potrebe.

Pa spet nazaj vprašanje, si slišal ta radio prav v kakem Fordu in sound primerjal s tistim, originalno vgrajenega SONYja?
Verjetno se bom kje poskušal dogovoriti za poskusno priključitev kakega od teh "aftermarkt" radijev, da slišimo... In potem, če bo zadovoljivo, ni ovir za kompletno instalacijo z masko in povezavo na volanske komande.
Krtkoen Jani

OdgovorNapisal/-a Bstyn » 12 Marec 2015 20:37

Jaz imam v svojem mondeotu mk3 blaupunkt london 120 pa igra res zelo lepo.
Če nebi vedo kaki so radiji ti niti nebi pisal o njih :) sem zelo zadovoljen! Foter ima v svojem mondeotu mk3 original radio na cd (oznaka je nekak 6000 če se ne motim) pa je slabsi! Sta pa zvokovno ta moj london 120 in tisti 2din ko sem ti ga predlagal enaka! Le da je on 2din in pa še BT ima.

V glavnem,moje mnemje je da je teh 170€ vreden! Če pa ne potrebuješ BT pa še imaš verzijo brez in je cena nekje 135€ če se ne motim.

Blaupunkt dela zelo kvalitetno robo v kar marsikdo dvomi dokler ne kupi njihovega produkta!
Bstyn

OdgovorNapisal/-a zok » 12 Marec 2015 21:40

Ford 6000CD (by Visteon) je zelo obcutljiv na impedanco driverjev. Ce mu npr. dodas kak driver (bodisi visokotonce, ali pa se en par "ovalcev"), bos naredil vec slabega kot dobrega. Kaksnega impresivnega zvoka pa tudi zaradi full range 8x6" zvocnikov ni za pricakovati. :) Brez bremena (vsi kanali na ojacevalcih) pa tudi ne sme delovat, ker se popolnoma podre razmerje med izhodno impedanco ojacevalca in impedanco bremena, kar za SQ ne pomeni nic dobrega.

Z vgradnjo enega kulturnega nizkotonca in 50-100 W RMS ojacevalca se head unit razbremeni, s pravo nastavitvijo se zvok zelo popravi. Tudi SPL (brez clipa). :)

Vem da ni to debata o 6000CD, ampak ne morem mimo tega - drugi avtoradii mi v mondeu mk3 (facelift) enostavno ne zgledajo... ...kot bi se vozil v golfu 3, sorry. :oops:
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a Bstyn » 12 Marec 2015 22:06

Na 6000ki ima foter original ozvocenje,..pa ja no,za njega je to dobro :)
Zaj ce bi se mel namen iti človek nek SQ je pa druga pesem, tu pa rabiš takoj radio ki ti omogoča 3way aktivo,časovne zakasnitve,...potem proc.,optika,top front speakers,top ampi..in še marsikaj drobovja na katerega marsikdo pozabi :)

Ampak tukaj je sedaj govor o enem običnem 2din radio ki te zadovoljuje zvokovno na stock ozvočenju. Vse kar rabi je aux,usb,bt,cd/mp3 in dober tuner..pa mogocče kak izhod za ojačevalce.

Blaupunkt v živo v mondeotu sploh ne zgleda slabo ker ni "našminkan" kot kaki drugi. V bistvu pa je to itak okus vsakega posameznika ;)
Bstyn

OdgovorNapisal/-a Krtkoen Jani » 13 Marec 2015 10:19

Zvoka v modelu 3 ne poznam. Ampak radio 6000cd (oz, tako nekako) ima tudi Modeo 4... In tu je bistvena razlika v primerjavi s SONYjem. Ni primerjave, tako je SONY sistem boljši... Govorim o Mondeu 4 . Saj sem to vse že preposlušal.
Tako verjamem, da je Blaupunkt ali tudi kak drug spodoben aftermarkt radio po zvoku boljši od 6000.
Nisem pa prepričan, oz. ne vem, kako je v primerjavi s SONYjem v M4, zato sm tudi odprl to debato, ker bi to rad izvedel, preden grem v kake menjave.
Krtkoen Jani

OdgovorNapisal/-a zok » 13 Marec 2015 12:24

Bstyn napisal/-a:Zaj ce bi se mel namen iti človek nek SQ je pa druga pesem, tu pa rabiš takoj radio ki ti omogoča 3way aktivo,časovne zakasnitve,...potem proc.,optika,top front speakers,top ampi..in še marsikaj drobovja na katerega marsikdo pozabi :)
ne, ne, ne - SQ mislim kot sound quality - kvaliteta zvoka - tisto kar hoces ko se peljes in poslusas glasbo, ne kot oh in sploh cistoce, visine, sladkobe, harmoniki in ostali bla bla - tisto je druga stvar.

Seveda marsikateri radio krepko prekasa 6000CD, o tem ni dvoma. So pa po mojih izkusnjah poleg samega radia sibka tocka tudi driverji. ;)
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a Bstyn » 13 Marec 2015 14:55

Zok, se čisto strinjam!
Tudi driverji niso newem kaj ampak če bi vsaj vrata (pleh) in tapeto dobro zvocno izolirali bi naredu en veelik + !
Bstyn

OdgovorNapisal/-a gacman » 31 Maj 2015 15:43

Živjo,
če še nisi nič kupoval ti prodam Alpine CDE-W233R, nažalost je brez BT. Cena po dogovru, Nov je bil leto nazaj, no še sedaj je 150€, vendar ker smo na Ford forumu bo pod 100€ :) ima pa USB, zraven ti lahko dam košaro, ker ti v originalno nebo pasal, in pa okvir, samo jaz imam Focusa 2009, mogoče paše v Mondeota. Radio igra zelooo dobro na original zvočnike že pri meni, v Mondeotu pa že zaradi boljše izolacije verjetno še boljše ;) Kontaktiraj če te zanima :)
gacman

Kraj: Kamnik

Naslednja

Vrni se na Avtoakustika in multimedija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost