Focus dpf

Focus dpf

OdgovorNapisal/-a shooter » 23 Februar 2016 1:13

Lep pozdrav.
Evo ker se je moj fokl odlocil da me bo zajebaval mu zadnje case tezko sledim.Torej gre za 2.0tdci 136KM in ima trenutno 164tkm.Prvo so mi sle cevke povratnega voda cena 100eur, potem mi prebije bakreno podlozko sobe zamenjava vse 4 50eur,nato mi je gas pedalo obcasno mrtvo avto ne javlja dobene napake tesnila vse popuscajo,poraba se je vzdignala za dober liter....
Danes mi vzdigne pokrovko ze pripravljam benzin da vzgem hudica ampak me zena preprica da ga peljem na servis.....
Torej dpf je zabit nivo olja se je vzdignil nad max (mesa se z nafto) podlozka je popustila zaradi vecjih pritiskov.Pedalo za gas nedela zaradi zabitega dpf.
Cena je 750eur dpf +250ventil+olje+ol.filter+delo
Ali 350eur pranje filtra+250referencni ventil +olje+ol.filter+delo
Ali odstranitev filtra (baje je avto potem lokomotiva kadi) cena ?

Prosim za vsakrsno pomoc kaj z dpf.....na kaksen nacin se ga lotiti.
Lokalni mehanik mi je predlagal da se dobi tekocina se ulije skozi sondo v dpf in opravi prisilna regeneracija.....
Zadevo bi rad saniral za vsaj 50+tkm.....
Vsak predlog in mnenje full dobrodoslo drugace ga zazgem[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]
shooter

Kraj: Brezice

Re: Focus dpf

OdgovorNapisal/-a shooter » 23 Februar 2016 18:53

Ok da nadaljujem svoj monolog......Kot vsi focusi mk2 ima tudi kolegov 1.6tdci problem z osvetlitvijo zadnje tablice.Ker je sedaj v dezu prisla notri voda je najbr bilo v stiku in skurilo varovalko.Ker je moj italjanski in neznam makaronarsko bi prosil ce kdo ve katera varovalka je to in kaj je se nanjo vezano.Lahko tudi stevilko in bom sam v knjigici lociral
shooter

OdgovorNapisal/-a taz » 26 Februar 2016 17:52

Tast je na Mazdi 6 odstranil DPF in ga peljal na remap, avto ni kadil nič. Bolj me zanima kako je z emisijami, so kakšne težave?

Če mi pošlješ sliko knjigice, ti lahko pogledam katera varovalka je, bit ti pogledal v mojo ampak je v nemščini, nemško pa ne znam. :oops:
taz

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a shooter » 27 Februar 2016 12:40

Sem resil varovalka je st.117.
Opravil prisilno regeneracijo in avto dal v avrohiso in vzel novega.....
shooter

OdgovorNapisal/-a zok » 28 Februar 2016 12:57

Ah... ...drugace avto brez DPF ne kadi nic bolj kot so kadili novi dizli pred desetimi leti.

Lenovo P70 & TapaTalk. Bu-hu.
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

Vrni se na Focus

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov