Mondeo - nasvet

Mondeo - nasvet

OdgovorNapisal/-a matjaz_d » 25 Marec 2016 19:48

Pozdravljeni Ford forumaši,
nagibam se k nakupu Mondea, letnik od 2012 do 2014, vsekakor diesel v karavanski izvedbi. Vesel bi bil vsakega vašega nasveta glede izbire motorja. Bolj me vleče na 2.0 kot na 1.6, sem pa v dilemi, katero varianto, ali 103kW ali 120kW? Prosim lastnike obeh različic, da mi zaupajo svoje mnenje. Prosim tudi za opozorila, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu tega vozila, katere so specifične težave teh vozil in njihovih motorjev. Do sedaj sem vztrajal bolj pri smradivagen skupini sedaj pa bi probal še kaj drugega. Prosim tudi za realne podatke o porabi Mondea z omenjenima motorjema. Podatki o porabi na Avto.net so verjetno bolj teoretični, jaz pa bi rad kakšnega iz prve roke. Verjetno je glede na letnik tudi več različic motorjev in bi bil vesel tudi nasveta glede pravilne izbire. Upam, da se vam kmalu pridružim tudi kot lastnik Forda.
Pozdravljeni, Matjaž
matjaz_d

Kraj: Lukovica

Re: Mondeo - nasvet

OdgovorNapisal/-a FordEco » 25 Marec 2016 23:56

FordEco

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 26 Marec 2016 13:24

103 in 120kW motor sta identicna,razlika je samo v softwaru,jaz si lastim 103kW 2012Letnik,Euro 5motor kar se tice porabe mal nad 6l realne ceprav rac kaze non stop 5,9l.Trenutno 177k na stevcu B.P.,redni servisi in to je to...Moje osebno misljenje rajsi 2.0 kot 1.6 saj so na boljse glasu in za taksno maso vozila se bolj poda mal vec moci,kaksne vecje hibe ta vozila nimajo baje naj bi volanska letev tam nekje do 200k km treba dat obnovit ko dobi zracnosti....drugace reden servis in samo tankaj in vozi...
radeceboy

Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a matjaz_d » 26 Marec 2016 18:23

Hhvala za prvo konkretno informacijo radeceboy. Upam, da se bo sedaj še kdo skorajžil in podal svoje mnenje, saj je teh vozil kar nekaj na naših cestah in prepričan sem, da si marsikaterega lasti kdo izmed vas.
lp, Matjaž
matjaz_d

Kraj: Lukovica

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 26 Marec 2016 22:44

Za info ce mogoce se neves so to PSA motorji,servisni interval je na 20k km(osebno delam med 15-18k) veliki servis je pri 200k km,kot vem ni nekih hib pri teh vozilih,tak da samo pravega s pravo zgodovino in to je to.Ce sem dobro prebral med tvojimi vrsticam si lastis vw,je vecji od passata lepse se pelje bolj udobna voznja(kolega ima isti letnik passata in je bolj navdosen nad voznjo v Mondeju).srecno pri iskanju in kupovanju
radeceboy

Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a Bobo » 30 Januar 2018 13:35

Glede na to, da je avto kar velik in (težak) priporočam 2.0. Vožnja bo veliko boljša kot s 1.6.

Sam si lastim že drugega mondea in ko pride čas za zamenjavo bo najverjetneje spet mondeo. Nekih hudih težav načeloma ni, če dobiš solidno ohranjen avto. Trenutno imam nekaj čez 200kkm in je bilo treba obnoviti volansko letev. To je pa bolj ali manj to.
Bobo

Kraj: Kranj

Vrni se na Tehnični del

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov