kje najcenejše do kompleta sklopke mondeo mk3 2.0tdci

kje najcenejše do kompleta sklopke mondeo mk3 2.0tdci

OdgovorNapisal/-a cvicek » 13 Avgust 2015 16:42

Ja ta sklopka me muči ze dalj casa. Je pa najbrž čisto na koncu saj se mi je pojavil en nov problem; pri prestavljanju - speljevanju če se to naredi na hitro ali pa pospeševanju v klanec mi ob dodajanju gasa narastejo samo obrati , avto potuli brzina pa ostane tam kjer je bila (60..80...) sam pa za avtomobilom ki se cjazi pred menoj :mrgreen: Zanimivo mi je to da se to ob enakomernem počasnem pospeševanju ne dogaja in da avto doseže brzino preko 170+. Avto ob manevru ne kadi kadi in ne prižge se nobena lučka....malenkostno (belo mi pokadi zjutraj ko gremo v službo.... tako da AGR, kaka cev ali turbina najbrž odpade :roll:
Kje nabaviti sklopko, doma tujina... in kje jo vgraditi .. baje je potrebno neko specialno orodje????? ali to orodje potrebujemo tudi če vgrajujemo konverzijski enomasni vztrajnik namesto dvomasnega ( avto je mondeo mk3 115ks karavan, letnik2004 246789 prevoženih.. ker me je v 8 letih koštal brez servisev cca 500€ srarčka ne bi menjal ampak obnovil.. :D Seveda me ob naslovu zanima predvsem cena.. če ni pametnih resitev bom šu kar h Klemenčiču na Vič LJ ... do sedaj so mi še vedno pametno svetovali..
pomoč... pomoč
cvicek

Kraj: ljubljana

Re: kje najcenejše do kompleta sklopke mondeo mk3 2.0tdci

OdgovorNapisal/-a BackW00d » 21 Avgust 2015 18:51

Kar si opisal, je tipična sklopka, če z malo gaza pospešuješ ne drsi, oziroma če imaš nizko brzino, ker obrati "dohajajo" hitrost. Če pa probaš od 60 naprej v 5.(6.) brzini potegnit, bo ponavadi šlo v prazno. To so že zadnji znaki odpovedi. Prvi znaki so speljevanje v breg, kjer lahko takoj spustiš sklopko, avto pa sam od sebe normalno spelje :)

Če bi dlje časa držal gaz da bi v prazno sukalo, bi se sklopka zakadila, smerdelo bi po zažganem železu (varjenju).....

Če je kaj kot pri enki/dvojki (mondeo do 2000) potem je kar jeba menjat. Lahko si ogledaš v moji temi med slikami jeklenih konjičkov.

Verjetno bi blo pametno menjat tudi potisni ležaj, ki je za dvojko okoli 130€...

Sklopka pa od 250€ naprej....Seveda kak Valeo, sachs oziroma neke znane firme, ne kar ena...

Za bolj točne cene lahko pogledaš tudi na ebay, kjer so precej ugodne, verjetno jo dobiš pod 200€ celo če se malce potrduiš, iz nemčije naprimer.

Išči: ebay.de: kuplung mondeo mk3 2.0 tdci
Slika
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....
Uporabniški avatar
BackW00d

Kraj: Trbovlje

Vrni se na Tehnični del

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost