Letne pnevmatike

Letne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 17 Marec 2017 21:21

Ok, sem pred nakupom letnih pnevmatik za S-maxa, 225/50/17
Zaenkrat se najbolj nagibam k Continentalkam, kakšne Michelinke...
Kaj (bo)ste vi dal gor?
Eno sezono sem imel na Focusu 16" Kumho Ecsta, pa ni bila slaba guma....nevem pa kako se obnese na daljši rok? Sem vidu da je prišla nova serija Ecste ven

Poslano z mojega LG-D855 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

Kraj: Ljubljana

Re: Letne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a redbaron » 17 Marec 2017 21:49

Prejšnja leta sem imel (215/60/16):

Dunlop fast response - vredu guma, dober občutek v ovinku.
Conti PremiumContact 2 - oprijem kot tak še boljši kot pri dunlopu, vendar slabši občutek na neravninah v ovinku - avto hoče zaplavati... mogoče zaradi indeksa nosilnosti 95 - ostale so 99XL.
Hankook KinergyECO - solidna guma, oprijem na nivoju, vendar ni pa to športna guma. Pri temperaturah nad 30°C se opazi rahel upad oprijema, zato pa presenetljivo dobro drži pri "jesenskih" temperaturah. Večja obraba kot pri prejšnjih dveh, ampak ker sem jo dobil zelo poceni, je vseeno bila dober nakup!

Letos pa pride Pirelli P7 cinturato EcoImpact... bomo videli kako se bodo obnesle :)
redbaron

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 17 Marec 2017 23:18

Na našem S-maxu imamo v isti dimenziji že drug komplet Michelin Primacy 3. Nimam pripomb, tiha, ter zelo dobro drži v suhem in mokrem. ;)
V splošnem imam osebno najboljše izkušnje s Continentalom, tudi na mojega Focusa sem ravno nataknil PremiumContact 5 in upam, da se bodo obnesle po pričakovanjih.
Vlaga

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fordus » 20 Marec 2017 12:21

Po letošnjem testu so v dimenziji 195/65 R15 91 V zmagovalke
    Pirelli Cinturato P1 Verde (Od DOT 1616 naprej), zelo dobre pa so tudi
    Continental ContiPremiumContact 5,
    Bridgestone Turanza T 001 (Od DOT 1416 naprej, včasih v cenikih označene tudi z "EVO")
    Goodyear EfficientGrip Performance.
Stanejo ~ 54 - 60 €/kom.

Dimenzija 215/65 R16 98 H
    Goodyear EfficientGrip SUV ~ 91 €
    Cooper Zeon 4 XS Sport ~ 73 €
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a janezb » 7 September 2018 9:43

Jst mam pa celo leto Sava eskimo hp2, pa so res super in v mokrem in suhem. Si nisem mislil, da se tako dobro vozijo tudi poleti. In to že 4 leta, pol pa nove ;)

zdrava trgovina bio trgovina ekološka trgovina veganska hrana darila slovenska hrana naravni probiotiki brezglutenska hrana zdrava hrana naravna krema za sončenje lchftriglav skladi skladi zlato tečajnica delnice vzajemni skladi triglav skladi tečajnica varčevanje vzajemni skladi tečajnica skladi tečajnica tečajnica skladov kako varčevati vlaganje investicijski skladi tečajnica vzajemnih skladov varčevanje denarja naložbe finančni svetovalec varčevanje za pokojnino vzajemni sklad varčevanje v skladih varčevalni načrt upravljanje premoženja triglav vzajemni skladi tečajnica vzajemni skladi vlaganje v skladežar na oglje posteljnina vrtne garniture vzmetnice kopalnica zapestnice nakit napoleon žar hitri kredit varcevanje depozit banka kuhinje kuhinja vgradne kuhinje blok kuhinje mini kuhinje izris kuhinje šumenje v ušesih podancice pms baldrijan holesterol ameriški slamnik ameriški slamnik kandida depresija pegasti badelj pegasti badelj letne gume t majice najboljša vedeževalka nogomet spored tv spored košarka avtomobilizem smucanje rokomet odbojka plavanje tenis hokej marketinška agencija oblikovanje spletnih strani marketing automation vsebinski marketing inbound marketing Google oglaševanje spletno oglaševanje lead generation kredit krediti verižice prstani poceni porocni prstani uhani davcne blagajne avtodeli avto deli strešni kovcki nosilec za kolo predstave
janezb

Kraj: ljubljana

Vrni se na Platišča in pnevmatike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov