Visoka temperatura pri fordu focusu 1.8

Forum namenjen splošni debati v povezavi z avtomobilizmom

Visoka temperatura pri fordu focusu 1.8

OdgovorNapisal/-a redevil » 6 September 2017 22:25

Lp mene zanima če je imel kdo kdaj podobne težave. Avtomobil ford focus cmax 1.8 tdci mi pri voznji v hrib nabije temperaturo na 120 C. ceprav sem pri vozilu naredil velik servis menjal hladilnik,termostat, temperaturna stikala in ventilator. hvala in lp
redevil

Kraj: ptuj

Re: Visoka temperatura pri fordu focusu 1.8

OdgovorNapisal/-a noj » 9 September 2017 12:13

Kdaj pa je bilo to vse menjano? Termostat je original? Jaz bi prvo preveril delovanje termostata, glede na opisano-pri ponaredkih je znano,da lahko že novi ne delujejo ok. Meni se je sicer na 1.8tdci dogajalo podobno, ker je bil hladilnik zabit z marčesom in umazanijo. Čiščenje je bila rešitev, čeprav sam ga kasneje raje menjal.
2003 Ford Focus Wagon Ambiente 1.6 16v (74kw)-bivši
2006 Ford Focus Wagon Sport 1.8 tdci (85kw)-bivši
2011 Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 Ecoboost SCTi (118kw)
noj

Kraj: Arja Vas

OdgovorNapisal/-a sjerdzho » 12 Junij 2018 21:45

Spoštovani,

Tudi meni se dogaja enaka zadevščina, torej temperatura nenadoma naraste na 120 stopinj (pri obremenitvi), vendar se dejansko, ko sem avto ustavil in preveril, ne dogaja nič. Avto ne "kuha", voda ne pari iz raztezne posode, temperatura pa nato hipoma, prav nerealno, pade na normalo. Bil sem pri avto-električarju, kateri ga je priklopil na OBD, pokazalo je vse OK.
Rekel je, da lahko gre za problem v komunikaciji termo stikalo in števec, vendar ni 100%, tako, da bi bilo potrebno menjati le-tega.

Je pa zadevščina zoprna, ker dejansko ne vem ali se avto pregreva ali ne.

lp,sergej, Ford Focus 1.8 Tdci, l. 2007
sjerdzho

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a alzu » 12 Junij 2018 22:16

Jaz sem pred kratkim imel problem z visoko temperaturo pri večjih obremenitvah. Krivec je bil pokrovček posode za hladilno tekočino. Ni držal pritiska. Ugotovil pa sem tako, da sem po vožnji odprl pokrovček in se ni slišalo nič sikanja zraka. to pomeni da ni bilo pritiska v sistemu.

Priporočam pa previdno odpiranje takoj po vožnji.
Uporabniški avatar
alzu

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a imarkic » 13 Junij 2018 19:03

Pokrovček za hladilno je lahko tudi problem-sem ga že menjal.

Pri meni se je v skrajnem primeru zgodilo, da se je temperatura na armaturki iz 90 nenadoma dvignila na 120°C in je napisalo ENGINE OVERHEAT. Nato sem preko obd konektorja in ForScana na Androidu spremljal dejansko temperaturo hladilne tekočine (na armaturki skozi kaže 90 da se uporabniki ne vznemirjajo!). Če se prav spomnik pri 1.6 TDCI Focusu, 109KM termostat odpira pri 80°C, do 90-95°C pride poleti ob polni klimi in 30°C okolice, nad 100°C pa zelo redko.
Pri spremljanju temperature hladilne tekočine preko OBDja je potrebno tudi gledat parameter hitrosti hladilnega ventilatorja, ali je na 30%, 70% ali na 90% (to je največ kar je meni pokazal). Če opaziš da je ventilator pogosto na 90% in temperatura na 95°C+ potem je potrebno biti pozoren!

Če pa je slučajno termostikalo motorja ti pa ponavadi temperatura "skače" nezvezno tudi pri običajni vožnji.
imarkic

Kraj: Skofja Loka

Vrni se na Splošna debata

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov