Ford Mondeo karavan MK4 L.2011 vzvratna kamera

Ford Mondeo karavan MK4 L.2011 vzvratna kamera

OdgovorNapisal/-a mato22 » 16 April 2018 16:07

Živjo!

Na mojem Mondeu karavan L. 10/2011 je bila enkrat že v okviru garancije menjana vzvratna kamera, ker so bile znane težave z vdorom vode in vlage v same kontakte kamere in pa tudi tisto zaščitno zunanje steklce poči.

No po menjavi sicer kamera deluje ampak se je zopet pojavila težava s počenim zaščitnim steklcem. Torej steklce ima razpoko in se v njem začne počasi nabirati vlaga. Ko je suho, se potem to zasuši in steklo postane zelo motno in se zelo slabo vidi. Sicer sem včeraj kamero razdrl in jo lepo obrisal tako, da za nekaj časa verjetno bo,...ampak to ni to...

Zanima me, če je že kdo poizkušal na original radio z navigacijo priklopiti drugo kamero, torej neoriginalno? Ta od Forda ima čisto poseben priključek tako, da tisti činč ne paše gor... Po tujih forumih sem že iskal pa sem sicer našel enega, ki mu je to uspelo samo ne vem točno kako (mislim da je celo nekaj preprogramiral radio oz. ne vem točno...)...

Ta original kamera je čisto precenjena in stane več kot 300€, kakovost pa je tako slaba, da naj niti ne omenjam... Na prejšnjem avtu sem sam namontiral avtoradio z navigacijo in vzvratno kamero in je kamera za 15€ v primerjavi s to na Mondeu delala v nulo. Ponoči recimo je na Fordovi vidljivost nič, medtem, ko sem na prejšnji tudi ponoči videl vse kar je bilo za vozilom....
mato22

Kraj: Kamnik

Re: Ford Mondeo karavan MK4 L.2011 vzvratna kamera

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 16 April 2018 21:32

Jaz sem imel na Focusu mk2.5 z NX navigacijo montirano kitajsko kamero za 10€ in je bila popolnoma zadovoljive kvalitete. ;) Že prejšnji lastnik je imel enako težavo kot ti in je kupil drugo kamero, vgradil adapter na klasičen činč in potegnil napajanje na vzvratno luč. Ko je meni kamera crknila sem jo samo zamenjal z novo in zadeva je spet špilala. :)
Mislim, da rabiš takle adapter: https://m.ebay.de/itm/Cinch-Fakra-Adapt ... SwDrNZVhQ8
Vlaga

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mato22 » 17 April 2018 8:45

Če pa tole deluje, potem pa super.
Sem že pri prejšnjem avtu naredil takšno inštalacijo in enako zvezal na vzvratno luč...
Verjetno bom kar naročil, ker imam še 2 kameri od prejšnjega avta doma in lahko preizkusim.
Edino tiste ključke moram naročiti, da bom lahko radio ven izvlekel.

Hvala!

mato22 napisal/-a:Živjo!

Na mojem Mondeu karavan L. 10/2011 je bila enkrat že v okviru garancije menjana vzvratna kamera, ker so bile znane težave z vdorom vode in vlage v same kontakte kamere in pa tudi tisto zaščitno zunanje steklce poči.

No po menjavi sicer kamera deluje ampak se je zopet pojavila težava s počenim zaščitnim steklcem. Torej steklce ima razpoko in se v njem začne počasi nabirati vlaga. Ko je suho, se potem to zasuši in steklo postane zelo motno in se zelo slabo vidi. Sicer sem včeraj kamero razdrl in jo lepo obrisal tako, da za nekaj časa verjetno bo,...ampak to ni to...

Zanima me, če je že kdo poizkušal na original radio z navigacijo priklopiti drugo kamero, torej neoriginalno? Ta od Forda ima čisto poseben priključek tako, da tisti činč ne paše gor... Po tujih forumih sem že iskal pa sem sicer našel enega, ki mu je to uspelo samo ne vem točno kako (mislim da je celo nekaj preprogramiral radio oz. ne vem točno...)...

Ta original kamera je čisto precenjena in stane več kot 300€, kakovost pa je tako slaba, da naj niti ne omenjam... Na prejšnjem avtu sem sam namontiral avtoradio z navigacijo in vzvratno kamero in je kamera za 15€ v primerjavi s to na Mondeu delala v nulo. Ponoči recimo je na Fordovi vidljivost nič, medtem, ko sem na prejšnji tudi ponoči videl vse kar je bilo za vozilom....
mato22

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 17 April 2018 19:27

Sporoči rezultat!
Vlaga

OdgovorNapisal/-a mato22 » 19 April 2018 8:29

Bom. Imam že naročen kabel in tiste ključke za izvlek radia.

Vlaga napisal/-a:Sporoči rezultat!
mato22

OdgovorNapisal/-a mato22 » 10 Maj 2018 12:45

No tole sem preizkusil in zadeva deluje.

Slika je veliko lepša, kot na original kameri, kjer je motna in neostra...

Nisem še vlekel činč kabla od radia do prtljažnika, ker sem naročil še en adapter, ki bi moral ustrezati direktno zadaj na priključek, kamor je že priklopljena original kamera. Torej če bo OK, ne bo potrebno vleči kabla nazaj.
Slika

To kar sem uporabil direktno na radiu je tale:
Slika

Sedaj sem pa naročil še tega, ki ima tudi na enis strani činč, na drugi pa prikluček, ki bi moral ustrezati v obstoječega zadaj v prtljažniku:
Slika

Takole pa izgleda obstoječi priključek, ko sem radrl:
Slika
mato22

OdgovorNapisal/-a Vlaga » 11 Maj 2018 17:40

Važno, da bo rešitev v vsakem primeru ugodna in dobra :)
Jaz sedaj na C-maxu nimam kamere in me na vsake toliko prime, da bi jo kar zmontiral, ker sem se prej tako navadil nanjo...
Vlaga

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 25 Maj 2018 20:38

Oj na kateri strani si naročil te kable te činče....če lahko posreduješ povezavo hvala ker imam isto težavo oz isti problem kot ti s to kamero....hvala
radeceboy

Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 26 Maj 2018 10:24

In ali ti dela na obstoječem kablu ker je baje vmes še en računalnik zaradi katerega fake kamere ne delujejo...ta računalnik naj bi se nahajal na desni strani pri zadnjem koloteku saj pri karavanski izvedbi...
radeceboy

Kraj: Hrastnik

Vrni se na Mondeo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov