Mondeo Mk4 2.0 Tdci 2008/12 Pregrevanje motorja

Mondeo Mk4 2.0 Tdci 2008/12 Pregrevanje motorja

OdgovorNapisal/-a MONDEOMK4 » 3 Avgust 2018 17:21

Pozdravljeni,

sem lastnik Mondeota, Mondeo Mk4 2.0 Tdci l.2008, 283.000km. Avtomobil se mi je med vožnjo začel pregrevati, kazalka se je začela dvigati proti rdečemu polju. Vozilo sem varno ustavil in pogledal ali morda manjka vode. Vse je bilo v redu, počakal sem še 30min in vozilo ponovno prižgal. Domov sem se pripeljal normalno, brez dviganja temperature. Vozilo sem takoj naslednji dan peljal na servis kjer so zamenjali termostat (ventilator po meritvah deluje normalno, računalnik ni pokazal napak). V naslednjih dneh po servisu se je temperatura ponovno dvignila na cca 100, 105 stopinj, vozilo sem ustavil vendar ga nisem ugasnil. Opazoval sem kazalko in po 15, 20 sekundah se je ponovno spustila na 90 stopinj. Avtomobil sem ponovno peljal na servis kjer so mi s čistilom očistili celoten sistem za vodo in natočili novo hladilno tekočino (sumili so, da je v sistemu kakšna smet, ki občasno blokira kroženje vode). Po prevzemu avtomobila (že 2-ič) se je med vožnjo temperatura ponovno med vožnjo dvignila.. je imel kdo podobne izkušnje in kje bi lahko bil problem?

Hvala.

lp,
MONDEOMK4

Kraj: Obala

Re: Mondeo Mk4 2.0 Tdci 2008/12 Pregrevanje motorja

OdgovorNapisal/-a alzu » 3 Avgust 2018 19:48

Pri meni je bil krivec za pregrevanje pokrovček na posodi za hladilno tekočino. Ni več držal pritiska v sistemu.
Uporabniški avatar
alzu

Kraj: Bled

Re: Mondeo Mk4 2.0 Tdci 2008/12 Pregrevanje motorja

OdgovorNapisal/-a radeceboy » 6 Avgust 2018 21:48

Nikoli in nikdar ko se ustaviš s pregretim oz prekuhanim motorjem da ga ugasneš....pustiš ga da dela v prostem teku ker če ga ugasneš lahko narediš ogromno škode na motor....recimo lahko se ti bati zalimajo.....če je zakuhal oz se je samo pregrel ustaviš in pustiš v prostem teku da dela mu nič ne bo...
radeceboy

Kraj: Hrastnik

Vrni se na Mondeo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov