Mondeo MK4 2.0 TDCI, letnik 2010, ne vžge.

Mondeo MK4 2.0 TDCI, letnik 2010, ne vžge.

OdgovorNapisal/-a Ika » 17 December 2018 18:58

Pozdravljeni,

Avto sem zvečer normalno delujoč parkiral. Ko sem zjutraj šel v službo, avto več ni vžgal.Vžiga se na tipko. Ko jo pritisneš naredi vse potrebno (greje svečke, kasneje začne delovat klima, radio. prižgejo so luči) edino motor ne "vergla". Probali s kabli nič, ko smo ga povlekli z vrvjo (nato kontakt, druga prestava, spustiš sklopko), je avto vžgal in normalno deloval (tako sem ga dostavil k mehaniku).
Sedaj pa, kaj je že vse preveril mehanik:
- preveril štarter in je avto normalno vžgal, mimo elektronike (štarter deluje)
- priklopil na tester, avto brez napake
- poskusil preko druge delujoče elektronike (računalnika), ne deluje
- preveril releje, preveril in zamenjal stikalo na sklopki, ne deluje
- preveril vso napeljavo, ki je potrebna za vžig, da ni kje prekinitve
- zamenjal se je ključ z rezervnim (sprobana oba ključa), ki je potreben, da ga avto zazna in bil vstavljen v režo pri volanu, ne deluje
- sedaj je avto v "save modu", ker se je že nekaj krat vžgal mimo elektronike, vendar napake še vseeno ne kaže nobene

Kaj se je spregledalo, obstaja mogoče kakšen mehanski del, ki je povezan z vžigom motorja? Glede na to, da avto na testerju, ne kaže nobene napake. Pozna kdo rešitev za nastali problem?
Hvala že v naprej, za kakršen koli namig, oziroma odgovor.

Lep pozdrav, Ika
Ika

Kraj: Kidričevo

Re: Mondeo MK4 2.0 TDCI, letnik 2010, ne vžge.

OdgovorNapisal/-a imarkic » 17 December 2018 23:01

Akumulator ste pa tudi preverili, menjali?
imarkic

Kraj: Skofja Loka

OdgovorNapisal/-a Ika » 18 December 2018 17:05

Ja akumulator je ok. Naj pojasnim, avto se je že parkrat vžgal z brickanjem na več mestih. Predgretje svečk z start gumbom, nato se je vžig motorja naredil direkt na štarterju (nekdo je še moral sklopko pritisnit, drugače ni delovalo). In za to je bil potreben delujoč akumulator. Naslednjič se je brikalo na elektroniki, ki nadzira delovanje motorja in je avto po istem postopku spet vžgal. Vendar glavna elektronika zazna, da je avto deloval mimo in je sedaj v save modu.
Ika

Kraj: Kidričevo

OdgovorNapisal/-a Jago » 16 Maj 2019 20:26

Pozdravljeni, sem nov na forumu, vozim forda in imam tudi nekaj težav z njim.
Ali si uspel rešiti napako zaradi katere ti avto ni vžgal?
Tudi meni avto ne vžge niti ne vergla. Ampak jaz sem kupil avto ki je bil karamboliran ( menjano: sprednji del, armatura z airbagi, sprednji most). Ko obrnem ključ in dam kontakt se prižgejo vse lučke in na zaslonu izpiše immobiliser active in nariše zraven ključavnico. Tako da avto niti ne vergla. Peljal sem ga na uradni Ford servis kjer so rekli dakaj takega kar je s tem avtom se niso videli ne more pobrisati napak pregledal je vse kable ki vodijo do računalnika in še vedno nič. Jaz sumum da bi lahko od udarca kaj zlomilo v samem računalniku, saj druge razlage nimam.
Če je kdo imel podoben primer bi prosil za nasvet kaj naj storim da bo avto vžgal.
Hvala že vnaprej.
Jago

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a imarkic » 16 Maj 2019 20:59

Imobiliser active pomeni da je blokada motorja aktivna - se pravi da se ključ in avto ne sporazumeta.
Ali imaš keyless ali klasični ključ?

Se je pa treba zavedati, da ima novejši avto na splošno lahko od 10-80 računalnikov in če se vsi računalniki med seboj ne razmejo lahko povzroča velike tezave in nerazumne odzive na ukaze iz OBDja (branje/brisanje napak). Zato je vedno zelo velik riziko kupovanje avtomobilov, ki so bili karambolirani. Dovolj je samo en slab spoj, kontakt, poskodovana žička in že imaš težavo, ki jo boš zelo težko lociral.
V kolikor ni težava v blokadi motorja, ampak je povezano z dejstvom, da je bilo vozilo karambolirano, bi začel s pregledom kablov, kontaktov, modulov, ki so bili v okolici poskodovanega dela.
Srečno!
imarkic

OdgovorNapisal/-a Jago » 18 Maj 2019 8:51

Hvala za hiter odgovor. Imam klasični ključ. Na pooblaščeni servis sem peljal komplet avto in oba ključa ampak niso mogli urediti nič. Pravijo tako kot si napisal da kaže ogromno napak in da se med seboj par stvari ne razume(števec, armatura...) . Baje so pregledali in izmerili kable ampak je vse vredu.Tudi kosem sam pregledoval kable ni bilo videti slabih kablov, razen kabli za sprednje senzorje so precvikani kar verjetno ne igra vloge pri vžigu. Je pa res da je bil avto karamboliran na strani kjer je računalnik ampak računalnik vizualno ni poškodovan. Po njihovem mnenju je težava v računalniku in so me napotili k avtoelektroniku naj oni pregledajo.
lp
Jago

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a imarkic » 18 Maj 2019 11:09

Tukaj je malo bolj na siroko razloženo, kako delujejo novi avtomobili (ja, tipo ima svoj način predstavitve, ampak ima ogromno izkušenj in poda veliko uporabnih informacij zato ker uziva v tem :) )

https://www.youtube.com/watch?v=3zL7P-etsDI

Tvoj problem je naveden okrog 10minute.

Se en primer
https://www.youtube.com/watch?v=hLumkTtIUeE

Na tvojem mestu bi okrog mesta poškodbe pregledal in tudi popravil vse, kar je poskodovano. Danes nikoli ne veš kaj medsebojno vpliva. :/
Verjetno je kak dober avto električar res prava pot. Racunalnik je lahko na zunaj ok, na notranji strani pa so lahko poskodovane komponente zaradi pospeskov pri trku.

Srečno!
imarkic

Vrni se na Mondeo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov