napenjalec mikro jermena

napenjalec mikro jermena

OdgovorNapisal/-a milula » 30 Januar 2019 19:47

Pozdravljeni!
Imam težavo pri mojem focusu mk2 bencin 1.6 ti vct. Ne morem ugotoviti če ima mikro jermen, ki gre čez alternator, kjerkoli tudi napenjalec jermena. Gledal sem že in skoraj izgubil oči vendar napenjalca nisem našel. Edina možna varianta bi lahko bila po mojem mnenju na jermenici od vodne pumpe, vendar še nisem probal. Ali mogoče kdo ve kako stvari stojijo in ali je kakšna druga finta za odmontirat in nato nazaj zmontirat alternator.
Še to, avto je letnik 2009, tip motorja SIDA.

LP Robert.
milula

Kraj: postojna

Re: napenjalec mikro jermena

OdgovorNapisal/-a alzu » 31 Januar 2019 7:35

Ne vem za točno ta motor, ampak nekateri napenjalca nimajo. Je potrebno jermen napeti čez jermenice. Za to obstaja posebno orodje, mislim pa da se da tudi brez tega. Potrebno je samo paziti da se pri napenjanju ne poškoduje jermena.
Uporabniški avatar
alzu

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 31 Januar 2019 7:40

Če ti bo v pomoč: https://youtu.be/3bf6Ix5saBI

Poslano z mojega CLT-L29 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a milula » 31 Januar 2019 8:00

No točno ta video sem rabil da vidim kako napeti jermen alternatorja. Iskal sem in iskal, pa nisem naše nikjer napenjalca, sem že mislil da se mi počasi meša. Edina opcija je bila, da je mogoče jermenica od vodne pumpe tako narjena da je mogoče na njej odšponat jermen, vendar nisem še nikjer tega zasledil.
Javim ko bom stvar uredil in pa če slučajno odkrijem kakšno novo verzijo tople vode :lol: :lol:

Hvala lepa obema za hiter odgovor.

LP Robert
milula

Kraj: postojna

Vrni se na Tehnični del

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost