Nakup S-Maxa

Re: Nakup S-Maxa

OdgovorNapisal/-a pelinkovec » 5 Maj 2017 14:17

OK, hvala vsem za odgovore - sedaj sem pomirjen :D :lol:

Oz sedaj bo potrebno samo še najti primernega S-maxa...
pelinkovec

Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a ironman » 15 Januar 2019 16:57

Kakšne imate izkušnjez letnikom S-MAX 2015 LETNIK že ta novi model?

Kupujem sicer 2.0 TDCI BI-TURBO POWERSHIFT
116000km prevoženih
Dizel
154kw / 209KM
Aavtomatik

Zanima me, če se pri teh pojavljajo kakšne napake in katere / na kaj naj bom pozoren /

Hvala za vas čas!
ironman

OdgovorNapisal/-a imarkic » 17 Januar 2019 20:52

Če ima kej skupnih kosov z mondeom mk5, potem si lahko s spodnjimi videi pomagaš...

https://www.youtube.com/watch?v=PkDWvT1A09E

https://www.youtube.com/watch?v=h0AqMu5wEb0

Vem, je mal "drugačen" tip, ampak popisuje vse kar se dogaja z njegovimi taksiji.
Generalno gledano ima nekaj napak, ampak nič več kot ostali proizvajalci podobnega ranga.
imarkic

Kraj: Skofja Loka

OdgovorNapisal/-a ironman » 20 Januar 2019 10:38

Hvala @imarkic za koristni odgovor. Bi najraje, kar tega mehanika poklical če gre z mano avto kupit :D
Lepa hvala še 1x!
ironman

OdgovorNapisal/-a TeoMax » 31 Januar 2019 1:23

Pozdravljeni!lahko bi kr kle napisal da ne odpiram novo temo!ma gdo slucajn smaxa na 20col platiscih?in pa -35mm dol?kako bi to kj blo pametno glede na to da ma smax 2012 3 el. Izbire podvozja?hvala
TeoMax

Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a BossM » 22 Februar 2019 21:58

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in rabim vašo pomoč/nasvet. Zanimam se za nakup rabljenega S-Max-a, starega okoli 10 let. Zanimajo me predvsem modeli z 1.8 TDCi motorjem. Na kaj je v prvi vrsti potrebno biti pozoren pri nakupu? Ali so kakšne znane napake za te modele? Sam sem našel enega, ki mi je padel v oči. Ali ga morda kdo od vas pozna? Četudi vozila ne poznate, bi prosil za kakšen uporaben komentar/nasvet.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Ci%20Trend

V kolikor pa se kdo od vas odloča, da bi prodal svojega S-Max-a, pa bom vesel ponudbe.

Najlepša hvala za pomoč!
BossM

Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a imarkic » 23 Februar 2019 10:30

imarkic

OdgovorNapisal/-a BossM » 23 Februar 2019 11:09

Hvala za začetne nasvete. Sicer pa ja, ali je 1.8 TDCi res tako napačen motor za to vozilo? Športna vožnja mi ni pomembna, saj ne gre ravno za Focusa RS ali Mustanga, tako da mi je jasno, da z enoprostorcem ni smiselno dirkat. ;) :D
BossM

Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a imarkic » 25 Februar 2019 19:08

Kolikor vem je 1.8 star, Fordov motor. Verjetno je bolj težava v zanesljivosti, kot v moči. Bodo ostali povedali.

Vem samo da je 1.6tdci motor dober, ampak malce "občutljiv". Če ga "neguješ" funkcionira, če ga pa malce zanemariš, ti pa zna "zamerit". :)

2.0 motor pa naj bi bil enostaven za vzdrževanje, kako se pa obnese v praksi pa čez par let. :)
imarkic

OdgovorNapisal/-a JoJbL » 25 Februar 2019 22:27

1.8 ni napacen, če je vzdrževan. Če se ne motim ima tudi moker jermen, na katerega marsikdo pri velikem servisu pozabi, drugace pa super motor, ni pa to dirkalec. Kdo se je spomnil dat 1.6 tdci v S-maca nimam pojma, ampak ga niti pod razno nebi imel notri. Če imaš res malo avtoceste in bolj regionalno cesto, je vredu, drugače bi pa gledal za 2.0 tdci motorjem. Hibe so klasicne kot pri vecini dizlov, pa povsem spodoben motor kar se moci in navora tice in porabe tudi.

Drugace pa pri tej starosti lahko pricakujes menjavo izpusnega sistema (zadnji lonec in cev), puše na rokah, vztrajnik (isci tak avto ki je imel po moznosti ze menjanega in opravljen veliki servis, ce ga ne misles sam delat...
Ce se da, dobi s-maxa brez dpf-ja...
To je to na hitro

Lp

Poslano z mojega CLT-L29 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
JoJbL

Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na S-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov