Nakup S-Maxa

Re: Nakup S-Maxa

OdgovorNapisal/-a MmM » 6 Marec 2019 9:47

2.0 TDCi je edini pameten motor za S-Maxa. 1.8 sem sprobal še daljnega leta 2007 in ni dorasel. Ko gledaš rabljene pa sploh nima logike več da bi to izbral, ker je cena enaka za vse.

Overall pa ne kupuj 10 let starega smaxa. To je najbolj pameten nasvet, ki ti ga lahko dam iz prakse.
Sam ga imam od 165k km in do sedaj 245k. Kupil sem ga 2015, je letnik 2008. Preverjen, odlično vzdrževan, naložen z opremo, bel Titanium z original 18col kar se mi zdi estetsko top za Mk1.
V teh 80k prevoženih so original ostale vzmeti, ležaji, turbina, motor s šobami, čudežno oba hladilnika (ampak sumim da bo od klime moral nov not ker pušča), izpušni sistem.
Vse ostalo je bilo potrebno menjat.Jermeni in ostalo itak, EGR, DPF, vse puše, vsi amortizerji (mam elektronsko nastavljive, 2 spuščala), diski, ploščice, vsi nosilci motorja, kompresor klime, zajle ročne zavore, čeljust zadaj...
Dvomasnega nimam ker je avtomatik.
Moj pristop k vzdrževanju je da mora vse delat in nič škripat/pokat ali kaj podobnega. Za vzdrževanje sem do sedaj odštel cca 5000€. Vse napisano in shranjeno v mapi ki je že izjemno debela.

Za primerjavo stroškov: imam še Focusa ST (2008). Vsi original deli za Focusa, ki niso vezani na motor (Volvo ima pač svojo ceno) so precej cenejši kot za Smaxa.

@BossM: Glede na to tvoje parametre iskanja nisi ravno finančno podprt ali kupuješ nekaj za zraven. Opusti idejo o smaxu in kupi raje karavana (golf, Focus in podobni).
Lahko pa prideš po mojega Smaxa :) Meni se ne da več ukvarjat s Fordovo tehniko.
MmM

Kraj: Ravne na Koroškem

OdgovorNapisal/-a MmM » 6 Marec 2019 21:18

Dodajam še današnji topli strošek 415€
- nov ventilator hladilnika klime
- urejeni park senzorji. Treba je bilo najt kje sistem izgubi kontakt. Mojster je sledil vsem senzorjem in eden od sprednjih dveh je imel stisnjeno žičko od bogve katerega posega. Verjetno od menjave amortizerjev ko so rabli cel dan in razstavli pol sprednjega konca.

Tko nekako izgleda met smaxa v odlični formi pri 10+ starosti in 200k+ kilometrini.
MmM

Kraj: Ravne na Koroškem

OdgovorNapisal/-a kavka » 10 April 2019 20:55

BossM napisal/-a:V kolikor pa se kdo od vas odloča, da bi prodal svojega S-Max-a, pa bom vesel ponudbe.

Sam sem že 15 let na Fordu in trenutno prodajam tega S-Maxa. Ni star, ima dobrih 200k prevoženih, velik servis ravno opravljen, redno servisiran na uradnem servisu, nikoli niti ene napake, samo redni servisi. Izredno zadovoljen. Moj najboljši Ford do sedaj! Še vedno ostajam na Fordu... :D :mrgreen:
kavka

Kraj: dolenjska

Prejšnja

Vrni se na S-Max

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov