Tourneo Connect -Zavore

Tourneo Connect -Zavore

OdgovorNapisal/-a connect » 6 Januar 2016 14:18

Vprašanje za lastnike Connectov, ki imajo zadaj diske

Ali vam zadnje zavore delujejo OK? A vam ročna prime tako kot mora?

Meni namreč, kjub temu, da sem menjal zajlo, diske, ploščice ne delujejo najbolje. Tolk prime da pride čez tehničnega, ampak na ročno se pa ne morem obračat :)

S sosedom mehanikom sva že nekaj delala na tem problemu.... postružil je tudi tanove diske, saj se je na njih kmalu pojavila patina, zaradi katere so zavore še slabše prijele, slabo so prijele tudi s prejšnjimi iztrošenimi diski

No v bistvu me zdaj zanima samo ali vam delujejo ok.....
connect

Kraj: Šentjernej

Re: Tourneo Connect -Zavore

OdgovorNapisal/-a fordus » 7 Januar 2016 18:32

Verjetno ni toliko stvari, ki jih gre lahko narobe pri zavorah. Pomisli, če na kaj nisi pomislil?
fordus

Kraj: Bled, Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a zok » 7 Januar 2016 19:10

Ce ploscice posteklenijo, so le te pretrde. Katero znamko si dal gor? Morda kolute ene znamke, ploscice pa druge? Po mojih izkusnjah se to ne obnese.

Tudi meni rocna skoraj da ni prijemala - dokler nisem poleg menjave zic, kolutov in oblog popolnoma razdrl se zavorni celjusti, vse ocistil v ultrazvocnim cistilcem, menjal vsa tesnila in vse skupaj nazaj sestavil. Zdaj pa dela. Prvic odkar imam ta avto. :)
Nimam prav.
Ne bom se kregu.
:)
Uporabniški avatar
zok

Kraj: Ponikva

OdgovorNapisal/-a connect » 7 Januar 2016 19:59

plaščice so Boscheve. Diski pa ne vem. Se pa na njih kar neka patina nardi. Pa tud ko smo jih mal postružl, ni blo kaj dost bolš. ok, no pol si mel tud ti probleme... to me je mal zanimlo. Bomo mi tud neki to probal sčistit
connect

OdgovorNapisal/-a connect » 4 April 2016 21:12

Pizdarija z ročno zavoro. spoh ne vem kaj bi blo.

Lani sem menjal diske. DAl nove ploščice Bosch, novo zajlo. Evo, zdaj pa še obnovljene čeljusti. In ni nič boljš. Čist nič.

na diskih se po kakem tednu, dveh naredi kot neka patina.... ampak ročna ne prime niti takoj ko so diski postruženi. (sicer res še s starimi čeljustmi), ampak vseeno, karkoli naredimo, nobene razlike :(

Kaka ideja?
connect

OdgovorNapisal/-a skidiver » 5 April 2016 7:21

Ja. Noname diske zamenjaj za nekaj kvalitetnega in ravno tako ploščice. Obrni se na uporabnika hippo pa si namontiraj gor Ate komplet. Če še vedno ne bo bolje imaš problem nekje drugje.
Snemi dol jeklenico in preveri kako se premika ob potegu/spuščanju ročne. Če deluje normalno potem so preostale samo še zavorne čeljusti in mehanizem v njih.
skidiver

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a connect » 20 Februar 2017 23:45

vidim, da nisem napisal, kako se je na koncu rešilo z ročno zavoro....

Peljal sem ga potem (z avtovleko) na zavorni servis. tam je ugotovil, da so bile krive Boscheve zavorne ploščice. Pobrusil je diske in namestil ploščice od Tektro in od takrat ročna dela OK
connect

Vrni se na Tourneo

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 0 gostov